Ժամանակ առ ժամանակ, դադարներով, սպասվում են թույլ տեղումներ, առանձին վայրերում` քամու ուժգնացում 01/17/2018 12:09 | ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Հանրապետության տարածքում հունվարի 17-ի ցերեկը, 18-19-ը, 20-ի գիշերը առանձին շրջաններում ժամանակ առ ժամանակ, դադարներով, սպասվում են թույլ տեղումներ, առանձին վայրերում` քամու ուժգնացում՝ 15-20 մ/վ արագությամբ: Հունվարի 20-ի ցերեկը, 21-22-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:
Օդի ջերմաստիճանը հունվարի 18-20-ը, այսօրվա համեմատ, աստիճանաբար կբարձրանա 5-7 աստիճանով, Լոռիում, Տավուշում, Սյունիքում և Արցախում՝ 11-13 աստիճանով:
Երևանում հունվարի 17-ի ցերեկը, 18-19-ը, 20-ի գիշերը ժամանակ առ ժամանակ, դադարներով հնարավոր են թույլ տեղումներ՝ գիշերները թաց ձյան տեսքով, 20-ի ցերեկը, 21-22-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:

Слабые осадки ожидаются в Армении в ближайшие несколько дней 01/17/2018   12:18  |  Информационная платформа
Слабые осадки ожидаются временами сегодня днем на территории Армении и в ряде регионов республики 18-19 января и в ночь на субботу, в отдельных районах возможно усиление ветра до 15-20 м/сек., сообщает Армгидрометцентр.
20-го января днем и 21-22 января в республике установится погода без осадков.
Температура воздуха 18-20 января, по сравнению с сегодняшними  показателями, постепенно повысится на 5-7 градусов, в Лори, Тавуше, Сюнике и Арцахе – на 11-13 градусов.
В Ереване сегодня днем, 18-19 января и в ночь на субботу возможны слабые осадки, в ночное время суток – в виде мокрого снега. 20-го января днем и 21-22 января в столице прогнозируется погода без осадков.