ԱԺ-ն գնաճի մեղմման հնարավորությունների վերաբերյալ լսումներ է հրավիրել. օրը հայտնի է 01/15/2018 11:00 | ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի խորհրդարանը առանձին ապրանքների գների բարձրացման և գնաճը մեղմելու հնարավորությունների վերաբերյալ խորհրդարանական լսումներ կանցկացնի: Ազգային ժողովի նիստի մեկնարկին այս մասին հայտնեց ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը:
«Հաշվի առնելով հասարակական և քաղաքական շրջանակներում առանձին ապրանքների գնաճի հետ կապված մտահոգությունները, ինչպես նաև այս հարցի առնչությամբ Հայաստանի Հանրապետության Նախագահի առաջարկները, Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահի նախաձեռնությամբ հունվարի 23-ին, ժամը 11:00-ին նիստերի դահլիճում հրավիրվում է առանձին ապրանքների գների բարձրացման պատճառները և գնաճը մեղմելու հնարավորությունները թեմայով խորհրդարանական լսումներ»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նշեց Բաբլոյանը:
ՀՀ ԱԺ նախագահը տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովին խնդրեց իրավասու մյուս հանձնաժողովների հետ կազմակերպել խորհրդարանական լսումների անցկացումը՝ ապահովելով իրավասու և շահագրգիռ պետական մարմինների և հասարակական կազմակերպությունների մասնակցությունը լսումներին:
Հունվարի 12-ին Ազգային ժողովի խորհրդի անդամների հետ կայացած խորհրդակցությանը ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանն առաջարկել էր որոշ ապրանքատեսակների գների բարձրացման և գնաճը մեղմելու հնարավորությունների վերաբերյալ խորհրդարանական լսումներ հրավիրել:

Парламент проведет слушания по возможности смягчения роста цен на отдельные виды товаров 01/15/2018   11:24  |  Актуальная тема
В Национальном собрании Армении пройдут слушания относительно возможностей смягчения роста цен на отдельные виды товаров. Об этом в понедельник перед началом заседания НС заявил спикер парламента РА Ара Баблоян.
“С учетом обеспокоенности среди общественных и политических кругов относительно повышения цен на отдельные виды товаров, а также предложений президента Армении Сержа Саргсяна касательно этого, по инициативе спикер парламента, 23 января, в 11:00, в заде заседаний НС пройдут парламентские слушания на тему ‘Причины роста цен на отдельные виды товаров и возможности смягчения его последствий””, – приводит слова Баблояна “Арменпресс”.
Спикер парламента попросил Постоянную комиссию НС РА по экономическим вопросам совместно с другими профильными парламентскими комиссиями организовать слушания, обеспечив участие в них представителей компетентных и заинтересованных госорганов и общественных организаций.
Отметим, президент Армении Серж Саргсян на состоявшейся 12 ноября встрече с руководящим составом парламента напомнил о том, что несколько дней назад он созвал совещание по поводу роста цен на отдельные виды товаров и для поиска решений по смягчению его последствий.
“Парламент должен держать руку на пульсе страны, и это естественно. Национальное Собрание уже провело несколько примечательных парламентских слушаний, и может быть стоит также провести подобные слушания, чтобы вопрос был обстоятельно публично обсуждён и люди увидели действительность. Сами смотрите целесообразность, но думаю, что может быть полезно”, -заявил глава государства.