Խուլիգանություն Վայոց ձորում՝ զենքի գործադրմամբ. 6 անձ ձերբակալվել է 01/11/2018 12:46 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Վայոց Ձորի մարզային քննչական վարչությունում քննություն է տարվում` պարզելու Շատին գյուղում հունվարի 7-ին մի խումբ անձանց մասնակցությամբ տեղի ունեցած միջադեպի հանգամանքները. 6 անձ ձերբակալվել է: Այս մասին տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից:
2018թ. հունվարի 7-ին՝ ժամը 16:15-ին, «Եղեգնաձոր» բժշկական կենտրոնից հաղորդում է ստացվել առ այն, որ «կտրած-ծակած վերք» ախտորոշմամբ բուժօգնության է տեղափոխվել Շատին գյուղի բնակիչ Դ.Մարտիրոսյանը:
Ձեռնարկված անհետաձգելի միջոցառումների արդյունքում պարզվել է, որ Դ.Մարտիրոսյանը նշված մարմնական վնասվածքն ստացել է նույն օրը` Շատին գյուղի «Հոստուն» կոչվող թաղամասում տեղի ունեցած վիճաբանության ժամանակ։ Դեպքի առթիվ ՀՀ ՔԿ Վայոց ձորի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քերական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 258-րդ հոդվածի 4-րդ մասով։
Իրականացվում են անհրաժեշտ քննչական և օպերատիվ որոնողական միջոցառումներ՝ պարզելու միջադեպի շարժառիթը, մասնակից անձանց շրջանակը, անհատականացվում նրանցից յուրաքանչյուրի գործողությունները։ 6 անձ ձերբակալվել է։

Шесть человек задержаны по делу о вооруженном хулиганстве в Вайоцдзорской области Армении 01/11/2018 13:13 | Криминальная хроника
Следственным управлением Следственного комитета РА по Вайоцдзорской области проводится расследование для установления обстоятельств инцидента с участием группы лиц, произошедшего 7-го января в селе Шатин.Задержаны шестеро лиц.
Как сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении, 7-го января 2018 года, в 16:15 из медцентра “Ехегнадзор” поступило сообщение о том, что к ним с колото-резаной раной доставлен в больницу житель села Шатин Д.Мартиросян.
В результате предпринятых неотложных мероприятий установлено, что Д. Мартиросян получил вышеуказанное ранение во время ссоры, произошедшей в тот же день в квартале под названием “Хостун”. По данному факту следственным управлением СК РА по Вайоцдзорской области возбуждено уголовное дело по части 4 статьи 258("Хулиганство, совершенное с
применением оружия или предметов, используемых в качестве оружия) Уголовного кодекса РА.
"Проводятся необходимые следственные и оперативно-розыскные мероприятия для установления мотива инцидента, круга участников, индивидуализируются действия каждого из них. Задержаны шестеро лиц. Предварительное следствие продолжается", - говорится в сообщении.