«Ճվճվ Արոյի» որդին կալանավորվեց 01/11/2018 12:10 | Քրեական խրոնիկոն
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝ քիչ առաջ դատարանը բավարարել է քննիչ միջնորդությունը, և «Ճվճվ Արոյի» որդի Սարգիս Վարդանյանը կալանավորվեց:
Սարգիս Վարդանյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 242-րդ հոդվածի 3-րդ մասով եւ 244-րդ հոդվածով՝ 2 մարդու մահ առաջացրած ճանապարհային երթևեկության կանոնները խախտելու և Ճանապարհատրանսպորտային պատահարի վայրը թողնելու համար։
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ դեկտեմբերի 8-ին՝ գիշերը ժամը 04:40-ի սահմաններում, «ԲՄՎ X6» մակնիշի ավտոմեքենան և «Տոյոտա» մակնիշի ավտոմեքենանները բախվել են, որից հետո «ԲՄՎ X6» մակնիշի ավտոմեքենան, դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի հատվածից և բախվել գովազդային վահանակի:
Վթարի հետևանքով «Տոյոտա»-ի վարորդը մահացել է, իսկ նրա ուղևորը և «ԲՄՎ X6»-ի 2 ուղևորները մարմնական վնասվածքներ են ստացել:
Նշենք, որ «Տոյոտա» մակնիշի ավտոմեքենայի մեջ եղել են ոստիկաններ, նրանցից մեկը՝ վարորդը, ինչպես նշեցինք մահացել էր տեղում, իսկ մյուսը՝ հիվանդանոց տեղափոխվելուց ժամեր անց է մահացել:
Ավտովթարից հետո «ԲՄՎX6» մակնիշի ավտոմեքենայի վարորդ Սարգիս Վարդանյանը, թողնելով ճանապարհատրանսպորտային պատահարի վայրը, հեռացել է:

Сын “Чвчва Аро” взят под стражу по делу о ДТП с гибелью полицейских в Ереване 01/11/2018   12:15  |  Криминальная хроника
Как стало известно “ФактИнфо”, суд в Ереване удовлетворил ходатайство следователя об избрании в отношении Саркиса Варданяна, который является сыном известного в криминальном мире Араика Варданяна по прозвищу “Чвчв Аро”, меры пресечения в виде заключения под стражу.
Саркису Варданяну по части 3 статьи 242("Нарушение правил дорожного движения и эксплуатации транспортных средств, повлекшее по неосторожности смерть двух и более лиц") и статьи 244("Оставление места дорожно-транспортного происшествия") Уголовного кодекса РА.
По данным следствия, 8-го января, около 04:40 на перекрестке проспекта Саят-Новы и улицы Абовяна в Ереване столкнулись автомобиль марки "BMW X6" с регистрационным номером 35 NT 388 и "Toyota" с регистрационным номером 243 II 02. После столкновения "BMW X6" съехал с проезжей части дороги и врезался в рекламный щит.В результате ДТП водитель автомобиля марки "Toyota" - инспектор 6-го взвода первого батальона Дорожной полиции, старший лейтенант Полиции А. Давтян и  пассажир - лейтенант Полиции  Х. Гаспарян – скончались от полученных травм.
После автоаварии водитель "BMW X6", оставив место дорожно-транспортного происшествия, скрылся.
18:33 09/01/2018  |  Криминальная хроникаОбнаружен разыскиваемый в Армении по делу о грабеже и хулиганстве сын “Чвчва Аро”