Մուտք է գործել «Հայփոստ»-ի Սիսիանի տեղամասի սպասարկման սրահ և հափշտակել առկա գումարը 01/10/2018   16:31  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Սյունիքի մարզային քննչական վարչության Սիսիանի քննչական բաժնում քննվող քրեական գործով ձեռնարկված քննչական և դատավարական այլ գործողությունների արդյունքում բացահայտվել է «Հայփոստ» ՓԲ ընկերության Սիսիանի տեղամասից կատարված գողությունը. առաջադրվել է մեղադրանք:
Դեպքի առթիվ նույն օրը հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 177-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ կետով և ձեռնարկվել անհետաձգելի քննչական և օպերատիվ-որոնողական գործողություններ՝ կատարված գողության հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ: Արդյունքում՝ փաստական տվյալներ են ձեռք բերվել առ այն, որ տեղամասից հափշտակությունը կատարել է Սիսիան քաղաքի բնակիչը՝ ծնված 1977թ., հունվարի 5-ին՝ ժամը 01:50-ի սահմաններում:
Ձեռք բերված բավարար ապացույցների հիման վրա՝ Սիսիանի բնակչին մեղադրանք է առաջադրվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 177-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ կետով։ Միջնորդություն է ներկայացվել դատարան՝ նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց կալանավորումն ընտրելու վերաբերյալ, ինչը մերժվել է և որպես խափանման միջոց ընտրվել ստորագրություն՝ չհեռանալու մասին։

СК Армении сообщил о раскрытии кражи денег из почтового отделения в Сисиане 01/10/2018 17:22 | Криминальная хроника
Следствие раскрыло кражу, совершенную из Сисианского отделения национального почтового оператора "Айпост".
По данному факту в тот же день было возбуждено уголовное дело по пункту 3 части 2 статьи 177("Кража, совершенная с незаконным проникновением в жилище, хранилище или помещение") Уголовного кодекса и предприняты неотложные следственные и оперативно-розыскные действия, направленные на установление совершенной кражи. В результате были добыты фактические данные о том, что кража в почтовом отделении была совершена жителем города Сисиана(1977 года рождения) 5-го января, примерно в 01:50.
"На основе добытых доказательств жителю Сисиана предъявлено обвинение по пункту 3 части 2 статьи 177 УK РА. В суд было подано ходатайство об заключении его под стражу, которое было отклонено, и в качестве меры пресечения была избрана подписка о невыезде. Предварительное следствие продолжается. Предпринимаются меры, направленные на обеспечение объективного, полного и всестороннего расследования обстоятельств произошедшего", - отмечается в сообщении.