Վարդենյաց լեռնանցքը փակ է 01/10/2018 10:33 | ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ հունվարի 10-ին՝ ժամը 09:15-ի դրությամբ, ՀՀ տարածքում որոշ ավտոճանապարհներին տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:
Հունվարի 9-ին, 12-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Հունվարի 10-11-ը Լոռիում, Տավուշում, Սյունիքում և Արցախում սպասվում են թույլ տեղումներ, տեղ-տեղ՝ մառախուղ:
Վարդենյաց լեռնանցքը (Գեղարքունիքի մարզի կողմից) փակ է:
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից և ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի Հանրապետության գլխավոր վարչությունից ստացված տեղեկատվության համաձայն Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար:

Перевал Варденяц в Армении закрыт, приостановлено движение транспорта и по Военно-грузинской дороге 01/10/2018   10:48  |  Информационная платформа
Трасса Степанцминда-Ларс закрыта для проезда всех видов автотранспорта. Об этом сообщает пресс-служба Министерства по чрезвычайным ситуациям Армении со ссылкой на департамент ЧС МВД Грузии и Главное управление МЧС РФ по Северной Осетии.
На некоторых автомагистралях Армении, в частности на трассе Сотк-Карвачар, по положению на 09:15 10 января местами образовался гололед.
Перевал Варденяц (со стороны Гегаркуникской области) закрыт.
12 января в Армении ожидается погода без осадков. 10-11 января в Лорийской, Тавушской, Сюникской областях и Арцахе прогнозируются слабые осадки, местами – туман.МЧС рекомендует всем водителям ездить только на зимней резине.