Ավտովթարից հետո «ԲՄՎX6» մակնիշի ավտոմեքենայի վարորդը հեռացել է դեպքի վայրից 01/08/2018   17:27  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ մեկ անձի մահվան պատճառ դարձած՝ 2018 թվականի հունվարի 8-ին Երևանում տեղի ունեցած, ավտովթարի դեպքի առթիվ։ Այս մասին հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը:
Նախնական տվյալներով՝ հունվարի 8-ին՝ ժամը 04:40-ի սահմաններում, Երևան քաղաքի Սայաթ-Նովա պողոտայի և Աբովյան փողոցի խաչմերուկում բախվել են «ԲՄՎX6» մակնիշի, 35 NT 388 հաշվառման համարանիշի և «Տոյոտա» մակնիշի, 243 II 02 հաշվառման համարանիշի ավտոմեքենաները, որից հետո «ԲՄՎX6» մակնիշի ավտոմեքենան  դուրս է եկել  երթևեկելի գոտուց և հարվածել գովազդային վահանակին:
Ավտովթարի հետևանքով «Տոյոտա» մակնիշի, 243 II 02 հաշվառման համարանիշի ավտոմեքենայի վարորդ Ա.Դավթյանն ստացած մարմնական վնասվածքներից տեղում մահացել է,  իսկ ուղևոր  Խ. Գասպարյանը տեղափոխվել բժշկական կենտրոն։ Մարմնական վնասվածքներ են ստացել նաև «ԲՄՎX6» մակնիշի ավտոմեքենայի 2 ուղևորները։
Ավտովթարից հետո «ԲՄՎX6» մակնիշի ավտոմեքենայի վարորդը, թողնելով ճանապարհատրանսպորտային պատահարի վայրը, հեռացել է:
Դեպքի առթիվ Երևան քաղաքի քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 242-րդ հոդվածի 2-րդ մասով և 244-րդ հոդվածով, կատարվում է նախաքննություն:
Նշանակվել են դատաբժշկական, դատաավտոտեխնիկական փորձաքննություններ:
Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական գործողություններ՝ վթարի իրական հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ։

Уголовное дело возбуждено по факту смертельного ДТП в Ереване 01/08/2018   18:20  |  Криминальная хроника
Уголовное дело возбуждено по факту произошедшего 8-го января 2018 года в Ереване ДТП, в результате которого погиб один человек.
Как сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении, по предварительным данным, 8-го января, около 04:40 на перекрестке проспекта Саят-Новы и улицы Абовяна в городе Ереване столкнулись автомобиль марки "BMW X6" с регистрационным номером 35 NT 388 и "Toyota" с регистрационным номером 243 II 02. После столкновения "BMW X6" съехал с проезжей части дороги и врезался в рекламный щит.
"В результате ДТП водитель автомобиля марки "Toyota" А. Давтян от полученных травм скончался на месте, а пассажир Х. Гаспарян был доставлен в медцентр. Телесные повреждения получили также двое пассажиров "BMW X6". После автоаварии водитель "BMW X6", оставив место дорожно-транспортного происшествия, скрылся", - говорится в сообщении.
По данному факту возбуждено уголовное дело по части 2 статьи 242 и статьи 244 Уголовного кодекса РА, ведется предварительное расследование.
Назначены судебно-медицинская, судебная автотехническая экспертизы.
Предпринимаются необходимые следственные действия, направленные на установленные реальных обстоятельств аварии.