Ապօրինի որսի ժամանակ մահացել է՝ հրացանից պատահաբար արձակված կրակոցից 01/08/2018   11:37  |  Քրեական խրոնիկոն
Հունվարի 6-ին՝ 12:35-ին, «Իջևան» բժշկական կենտրոնից ոստիկանության Իջևանի բաժին ահազանգ է ստացվել, որ հիվանդանոց է տեղափոխվել Իջևանի բնակիչ, 55-ամյա Կառլեն Մարկոսյանի դին: Այս մասին հայտնում է Ոստիկանության լրատվական ծառայությունը:
Ոստիկանության քրեական հետախուզության գլխավոր վարչության, Տավուշի մարզային վարչության, Իջևանի բաժնի ծառայողների և ՀՀ քննչական կոմիտեի աշխատակիցների ձեռնարկած օպերատիվ հետախուզական միջոցառումների ու քննչական գործողությունների արդյունքում պարզվել են կատարվածի հանգամանքները:
Նախնական տվյալներով՝ մահացած տղամարդը եղբոր, եղբոր որդիների և Իջևանի բնակիչ 21-ամյա Սեյրան Մատինյանի հետ հունվարի 6-ին ապօրինի որսով են զբաղվել Իջևանի Աղայա կոչվող անտառամասում, որտեղ էլ տեղի է ունեցել դեպքը:
Իրավապահների ձեռնարկած բացատրական աշխատանքի շնորհիվ Սեյրան Մատինյանը հունվարի 6-ին՝ ժամը 18-ի սահմաններում, ներկայացել է ոստիկանության Իջևանի բաժին: Նա ոստիկանություն է ներկայացրել իր որսորդական հրացանն ու հայտնել, որ որսի ժամանակ այն պատահաբար կրակվել է, որի հետևանքով էլ Կառլեն Մարկոսյանը վիրավորվել ու հիվանդանոցի ճանապարհին մահացել է:

Незаконная охота в Тавуше закончилась трагедией 01/08/2018 11:56 | Криминальная хроника
6-го января, в 12:35 из медцентра Иджевана в иджеванский отдел Полиции поступило сообщение о том, что к ним доставлен труп мужчины с огнестрельным ранением. Установлена личность погибшего. Им оказался 55-летний житель Иджевана Карлен Маркосян. Об этом сообщает пресс-служба Полиции Армении.
В результате проведенных оперативно-розыскных и следственных действий установлены обстоятельств произошедшего.
“По предварительным данным, скончавшийся вместе с братом и племянниками и 21-летним жителем Иджевана Сейраном Матиняном 6-го января занимались незаконной охотой на территории лесной местности под названием Агайя, где и произошел инцидент”, - говорится в сообщении.
Благодаря предпринятым правоохранителями разъяснительным работам, Сейран Матинян 6-го января, около 18:00, явился в иджеванский отдел Полиции. Он предъявил полицейским охотничье ружье и сообщил, что во время охоты случайно выстрелил, в результате чего был ранен Карлен Маркосян, который скончался по дороге в больницу.