Տոնական օրերին դեղատան դրամարկղից դանակի սպառնալիքով գումար հափշտակելու դեպքով ձերբակալված անձ կա 01/08/2018   12:12  |  Քրեական խրոնիկոն
Ոստիկանության ծառայողները պարզել էին կասկածյալի ինքնությունը, ով հունվարի 4-ին ավազակային հարձակում էր կատարել դեղատան աշխատակցի նկատմամբ:
Հունվարի 7-ին՝ ժամը 1.00-ին, 1981 թ. ծնված Արման Մ.-ն կամավոր ներկայացել է ոստիկանության Էրեբունու բաժին:
Արման Մ.-ն ձերբակալվել է:
Ավելի վաղ տեղեկացվել էր, որ հունվարի 4-ին՝ ժամը 19.50-ին, ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության օպերատիվ կառավարման կենտրոնից ոստիկանության Կենտրոնական բաժնում հաղորդում է ստացվել, որ իրենց է զանգահարել 1995 թ. ծնված Ն. Տ.-ն և հայտնել, որ նույն օրը՝ ժամը 19.40-ին, անհայտ անձը, ներս մտնելով Զաքյան փողոցի թիվ 30 հասցեում գործող դեղատուն, դանակի սպառնալիքով դրամարկղից հափշտակել է 177.000 դրամ և դիմել փախուստի:
Ոստիկանության ՔՀԳՎ, Երևան քաղաքի վարչության ՔՀԲ, Կենտրանական և Կապանի բաժինների ՔՀԲ ծառայողները, համատեղ իրացնելով ստացված օպերատիվ տվյալները, պարզել են նշված հանցագործությունը կատարողի ինքնությունը, ձեռնարկվում են միջոցառումներ նրան հայտնաբերելու ուղղությամբ:
13:19 19/06/2017  |  Քրեական խրոնիկոնԱվազակային հարձակման թիրախ է դարձել դեղատունը
18:37 27/03/2017  |  Քրեական խրոնիկոնՀափշտակել է դեղատան դրամարկղը (տեսանյութ)
17:06 01/02/2017  |  Քրեական խրոնիկոնՄուտք է գործել դեղատուն, վերցրել դրամարկղը և հեռացել (Տեսանյութ)

Задержан подозреваемый в разбойном нападении на аптеку в Ереване в новогодние дни 01/08/2018   12:22  |  Криминальная хроника
Сотрудники Полиции Армении установили личность подозреваемого в разбойном нападении на работника аптеки в Ереване, совершенном 4-го января с.г.
7-го января, в 1:00 Арман М.(1991 г.р.) добровольно явился в эребунинский отдел Полиции. Арман М. Задержан. Следствие продолжается.
Как сообщила ранее пресс-служба Полиции,4-го января, в 19:50 в Центральный отдел Полиции поступило сообщение о том, что им позвонил Н. Т.(1995 г.р.) и рассказал, что в тот же день, в 19:40 неизвестный, проникнув в аптеку, расположенную на улице Закяна №30, и, угрожая ножом, похитил из кассы 177 тыс. драмов и обратился в бегство..
“При реализации полученных оперативных данных была установлена личность человека, совершившего указанное преступление. Предпринимаются меры по его розыску. Ведется следствие”, - говорилось в сообщении.