Շփման գծում հարաբերական հանգիստ իրադրությունը պահպանվում է 01/06/2018 13:20 | Ղարաբաղյան հակամարտություն
Դեկտեմբերի 31-ից հունվարի 6-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հարաբերական հանգիստ օպերատիվ իրադրությունը էական փոփոխությունների չի ենթարկվել: Այս մասին հայտնում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Նշված ժամանակահատվածում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 200 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 2000 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են առաջնագծում վերահսկել օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը և հստակորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

В Минобороны Арцаха рассказали об оперативной обстановке на передовой в праздничные дни 01/06/2018   13:36  |  Карабахский конфликт
В период с 31-го декабря по 6-е января на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск относительно спокойная оперативная обстановка не претерпела существенных изменений. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Республики Арцах (НКР).
За указанный период ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня около 200 раз. Противник произвел в сторону армянских позиций более 2000 выстрелов.
“Передовые подразделения Армии обороны НКР продолжают контролировать оперативно-тактическую ситуацию на передовой и уверенно нести боевое дежурство”, - отмечается в сообщении.