Կան դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ 01/05/2018   11:30  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ հունվարի 5-ին ժամը 11:00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ:
Հունվարի 6-9-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Հունվարի 5-ին առանձին շրջաններում հնարավոր են տեղումներ:
Սոթք-Քարվաճառ, Ալագյազ-Արթիկ ավտոճանապարհներին և Վարդենյաց լեռնանցքում տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:
Գեղարքունիքի մարզի Վարդենիս քաղաքում առկա են տեղումներ ձյան տեսքով, Սոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհին  բուք է:
ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի Հանրապետության գլխավոր վարչությունից ստացված տեղեկատվության համաձայն Լարս-Ստեփանծմինդա ավտոճանապարհը բաց է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար:

МЧС Армении предупреждает о гололеде и метели на ряде дорог в республике 01/05/2018   11:48  |  Информационная платформа
Проезд по некоторым автомагистралям на территории Армении затруднен, сообщает пресс-служба МЧС республики, публикуя данные на 11:00 5 января.
С 6-го по 9-е января в республике ожидается погода без осадков. 5-го января в отдельных районах возможны осадки.
На трассах Сотк-Карвачар, Алагяз-Артик и перевале Варденяц местами образовался гололед.
В городе Варденисе Гегаркуникской области наблюдаются осадки в виде снега. На трассе Сотк-Карвачар – метель.
МЧС рекомендует всем водителям ездить только на зимней резине. По данным департамента по ЧС МВД Грузии, трасса Степанцминда-Ларс открыта для проезда всех видов автотранспорта.