Մեզնից է կախված, թե ներկայում արժեքավոր ինչ կստեղծենք վաղվա սերունդների համար 12/30/2017   11:55  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ամանորի առթիվ, որում մասնավորապես ասվում է:
ընդունեք, խնդրեմ, անկեղծ շնորհավորանքներս ու բարեմաղթանքներս Ամանորի եւ Սուրբ Ծննդի տոների առթիվ:
Այս րոպեներին մենք եւս մեկ անգամ ամփոփում ենք մեր մտքերն ու զգացմունքները, համեմատում ակնկալիքներն իրականության հետ` գիտակցելով, որ դեռ շատ անելիքներ ունենք:
Բոլորիս երազանքն է ստեղծել զարգացած, արդար ու անվտանգ պետություն:
Մեզնից է կախված, թե ներկայում արժեքավոր ինչ կստեղծենք վաղվա սերունդների համար: Վստահ եմ, որ մեր երկրի ու միմյանց հանդեպ ունեցած սրտացավությունը, սերը եւ ջերմությունը մեզ կբավականացնեն` հասնելու համազգային, ընտանեկան ու անձնական նպատակներին:
Այդպես միասնաբար 2018 թվականին արժանապատվորեն պետք է նշենք Հայաստանի առաջին հանրապետության հռչակման 100-ամյա հոբելյանը, ինչպես նաեւ մայրաքաղաք Երեւանի հիմնադրման 2800-ամյակը եւ արցախյան շարժման 30-ամյակը:
կրկին շնորհավորում եմ բոլորիդ Հայաստանում, Արցախում եւ Սփյուռքում, մաղթում եմ առողջություն, խաղաղություն ու բարօրություն: Թող Նոր տարին երջանկություն ու հաջողություն բերի ձեր ընտանիքներին ու հարազատներին:
Շնորհավոր Ամանոր եւ Սուրբ Ծնունդ:
18:35 29/12/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՄայրաքաղաքում տոնական օրերին, ըստ ոլորտների, կսահմանվի հերթապահություն
17:55 28/12/2017  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿԹող Ամանորն անվտանգ լինի. ԱԻՆ-ը զգուշացնում է
16:39 25/12/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԱմանորի  տոնական օրերին  կսահմանվի  շուրջօրյա հերթապահություն
09:58 25/12/2017  |  Միջազգային լրահոսԱմբողջ աշխարհի կաթոլիկները նշում են Քրիստոսի Ծննդյան տոնը
09:41 21/11/2017  |  ՄամուլԱյս Նոր տարվա հանգստյան օրերը. Երկրում առկա տնտեսական իրավիճակում երկար հանգստանալը ճոխություն է. Վարչապետ. «Հայկական ժամանակ»

Спикер парламента Армении поздравил соотечественников с наступающим Новым годом и Рождеством 12/30/2017   12:26  |  Лента новостей
Председатель Национального собрания Армении Ара Баблоян направил поздравительное послание по случаю Нового года и Святого Рождества.
Он отметил, что предстоит еще многое сделать.
"Мы все мечтаем  о создании развитого, справедливого и безопасного государства. От нас зависит то ценное, что мы создадим сегодня для грядущих поколений", - говорится в послании.
Он выразил уверенность в том, что заботы о стране и друг о друге, любви и тепла нам хватит для достижения общенациональных, семейных и личных целей.
"Так сообща в 2018 году мы должны достойно отметить 100-летний юбилей провозглашения первой Республики Армения, а также 2800-летие со дня основания Еревана и 30-летие Арцахского движения", - напомнил Ара Баблоян, поздравив всех в Армении, Арцахе и Диаспоре с наступающими праздниками и пожелав им здоровья, мира и благополучия.
"Пусть Новый год принесет счастье и удачу вашим семьям и родственникам", - отмечается в поздравительном послании.