Պարզվել է տոնածառի տակ տուփով պայթուցիկ սարքի նմանվող առարկան տեղադրած անձի ինքնությունը. ԱԱԾ 12/29/2017   11:43  |  Արտակարգ պատահարներ
ՀՀ կառավարությանն առընթեր ազգային անվտանգության ծառայության աշխատակիցների կողմից ձեռնարկված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում պարզվել է 2017թ. դեկտեմբերի 24-ին Ճարտարապետության և շինարարության Հայաստանի ազգային համալսարանի բակի տոնածառի տակ տուփով պայթուցիկ սարքի նմանվող առարկան տեղադրած անձը: Վերջինս ընդունել է արարքն իր կողմից կատարված լինելու փաստը, հայտնել շարժառիթները: Այս մասին հայտնում է ԱԱԾ մամուլի կենտրոնը:
Նշված անձը ներկայացվել է դեպքի առթիվ նյութեր նախապատրաստած իրավասու մարմնին` ՀՀ ոստիկանությանը:
Պոլիտեխնիկական համալսարանի բակում հայտնաբերված արկղում եղել է 2 կոնյակի շիշ, ճայթիչներ` նմանեցված պայթուցիկ սարքի
Հիշեցնենք, որ օրերս Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունները ահազանգ էր ստացել ոստիկանությունից, որ պոլիտեխնիկական համալսարանի բակում՝ տոնածառի տակ կասկածելի արկղ է տեղադրված:

Установлена личность человека, оставившего подозрительную коробку под елкой во дворе вуза в Ереване 12/29/2017   11:56  |  Чрезвычайное просшествие
В результате предпринятых сотрудниками Службы национальной безопасности Армении оперативно-розыскных мероприятий была установлена личность человека, оставившего 24-го декабря во дворе Национального университета архитектуры и строительства Армении в Ереване коробку с содержимым, похожим на взрывное устройство. Об этом сообщает пресс-центр СНБ РА.
Последний признался в содеянном и сообщил о мотивах своего поступка.
Обеспечена явка указанного лица в Полицию – компетентному органу, подготовившему материалы по данному инциденту.
Ранее МЧС Армении сообщило, что подозрительная коробка была обнаружена под новогодней ёлкой, установленной во дворе Национального политехнического университета Армении на улице Терьяна в Ереване.Стало известно содержимое коробки, обнаруженной под ёлкой во дворе Политеха в Ереване
14:43 31/05/2017  |  Криминальная хроникаСотрудники СНБ Армении нашли автора ложного звонка о готовящемся теракте на ереванском стадионе “Раздан”
14:40 25/01/2017  |  Лента новостейНЦБ Интерпола МВД РФ идентифицировало россиянина, угрожавшего взорвать объекты органов власти в Армении
14:21 23/11/2016  |  Чрезвычайное просшествиеИнформация о заложенной в ереванской многоэтажке бомбе оказалась ложной