Քաղաքացուհու գողացված բանկային քարտով գումար են կանխիկացրել (տեսանյութ) 12/28/2017 16:09 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում քննվող քրեական գործով միջոցներ են ձեռնարկվում՝ պարզելու քաղաքացուհու՝ գողացված բանկային քարտով գումար կանխիկացրած անձի ինքնությունը։
Ինչպես տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից, նախնական տվյալներով՝ 2017թ. հոկտեմբերի 17-ին՝ ժամը 10:00-11:00-ի սահմաններում, ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձը երթուղային միկրոավտոբուսի մեջ գաղտնի հափշտակել է ուղևորուհու դրամապանակը, որի մեջ եղել է կանխիկ գումար և բանկային քարտ: Պարզվել է, որ գողացված բանկային քարտով նույն օրը կատարվել է գումարի կանխիկացում:
Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 177-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ կետով, որով նախաքննությունն իրականացվում է Երևան քաղաքի քննչական վարչության Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում:
Նախաքննության ընթացքում ստացվել է բանկոմատի անվտանգության տեսախցիկների՝ գողացված քարտով կատարված գործարքի տեսագրությունը, ենթարկվել զննության:
Քրեական գործով բազմակողմանի, օբյեկտիվ և լրիվ քննությունն ապահովելու նպատակով միջոցներ են ձեռնարկվում՝ տեսանյութում պատկերված տղամարդուն հայտնաբերելու ուղղությամբ։

Мужчина обналичил деньги через украденную банковскую карту в Ереване и попал на видео 12/28/2017   16:49  |  Криминальная хроника
Следственный комитет Армении предпринимает меры, направленные на установление личности человека, обналичившего через украденную банковскую карту деньги.
Как  сообщает пресс-служба СК, по предварительным данным, 17-го декабря 2017 года, в районе 10:00-11:00 предполагаемый преступник в маршрутном микроавтобусе украл кошелек пассажирки, в котором была наличность и банковская карта. Установлено, что через украденную банковскую карту в тот же день была обналичена сумма.
По данному факту возбуждено уголовное дело по пункту 3 части 2 статьи 177 Уголовного кодекса РА, предварительное следствие по которому ведет следственный отдел по административным районам Кентрон и Норк-Мараш следственного управления по Еревану.
"В ходе предварительного следствия была получена видеозапись проведенной с помощью украденной карты сделки, которая была просмотрена.Для обеспечения всестороннего, объективного и полного расследования уголовного дела предпринимаются меры, направленные на обнаружение запечатленного на видео мужчины", - отмечается в сообщении.
СК просит вышеупомянутого мужчину явиться в орган, осуществляющий производство, а тех, кто располагает информацией о нем или его местонахождении, сообщить об этом в следственный отдел по административному району Кентрон и Норк-Мараш следственного управления Следственного комитета РА по Еревану.