Աշխատանքային խորհրդակցություն օրենսդիր եւ գործադիր թեւերի ներկայացուցիչների հետ 12/25/2017 16:49 | ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 25-ին աշխատանքային խորհրդակցություն է անցկացրել օրենսդիր եւ գործադիր թեւերի ներկայացուցիչների հետ: Այս մասին տեղեկանում ենք Արցախի Նախագահի պաշտոնական կայքից:
Քննարկվել են 2018թ. հանրապետությունում իրականացվելիք մի շարք ծրագրերի վերաբերող հարցեր:
Հատուկ ուշադրություն է դարձվել հանրապետության հարավային հատվածների սոցիալ-տնտեսական զարգացման խնդիրներին:
Երկրի ղեկավարը կարեւորել է ծրագրերի համապարփակ մշակումը եւ համակարգված աշխատանքի իրականացումը՝ դրանք համարելով նախագծերի արդյունավետ իրականացման կարեւորագույն գրավականը:
Խորհրդակցությանը ներկա էին Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, պետնախարար Արայիկ Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент Арцаха провел совещание с представителями законодательной и исполнительной ветвей власти 12/25/2017   17:21
Президент Республики Арцах Бако Саакян 25 декабря провел рабочее совещание с представителями законодательной и исполнительной ветвей власти.
Как сообщает пресс-служба президента Арцаха, в ходе совещания были обсуждены вопросы, касающиеся ряда программ, запланированных на 2018 год.
Особое внимание было уделено задачам социально-экономического развития южной части республики.
Глава государства отметил важность комплексной разработки программ и проведения координированной работы, назвав это важнейшим залогом эффективной реализации проектов.
На совещании присутствовали председатель Национального собрания Ашот Гулян, госминистр Араик Арутюнян, другие должностные лица.
18:21 10/10/2017  |  Лента новостейПрезидент Арцаха провел рабочее совещание с главами районных администраций