Նախագահ Բակո Սահակյանն օրենքներ է ստորագրել 12/25/2017 16:29 | ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 25-ին ստորագրել է «Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության բյուջետային համակարգի մասին» Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության օրենքում փոփոխություններ եւ լրացում կատարելու մասին», «Գիտական եւ գիտատեխնիկական գործունեության մասին» Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության օրենքում փոփոխություն եւ լրացում կատարելու մասին»,
«Բնակչության բժշկական օգնության եւ սպասարկման մասին» Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին», «Ֆիզիկական կուլտուրայի եւ սպորտի մասին» Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին»,
«Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունում հաշմանդամների սոցիալական պաշտպանության մասին» Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին»,
«Զբաղվածության մասին» Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին», «Թմրամիջոցների եւ հոգեմետ (հոգեներգործուն) նյութերի մասին» Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին»,
«Կենդանական աշխարհի մասին» Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության օրենքում փոփոխություն եւ լրացում կատարելու մասին» եւ «Արցախի Հանրապետության 2018 թվականի պետական բյուջեի մասին» Արցախի Հանրապետության օրենքները։

Президент Арцаха подписал поправки в ряд законов 12/25/2017 16:45 | Лента новостей
Президент Республики Арцах(НКР)Бако Саакян 25 декабря подписал ряд законов. Об этом сообщает пресс-служба главы Арцаха.
Президент Арцаха, в частности, подписал законы «О внесении изменений и дополнения в закон НКР «О бюджетной системе Нагорно-Карабахской Республики», «О внесении изменения и дополнения в закон НКР «О научной и научно-технической деятельности», «О внесении изменения в закон НКР «О медицинской помощи и обслуживании населения», «О внесении изменения в закон НКР «О физической культуре и спорте», «О внесении изменений в закон НКР «О социальной защите инвалидов в Нагорно-Карабахской Республике», «О внесении изменения в закон НКР «О занятости», «О внесении изменений в закон НКР «О наркотических средствах и психотропных (психоактивных) веществах», «О внесении изменения и дополнения в закон НКР «О животном мире» и закон «О государственном бюджете Республики Арцах на 2018 год».