Շփման գծում հարաբերական հանգիստ իրադրությունը մնացել է անփոփոխ 12/23/2017   14:01  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Դեկտեմբերի 17-ից 23-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հարաբերական հանգիստ օպերատիվ իրադրությունը մնացել է անփոփոխ: Այս մասին հայտնում է ԱՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
Նշված ժամանակահատվածում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 200 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 1600 կրակոց:
13:59 16/12/2017  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունՀակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 200 անգամ
12:47 09/12/2017  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունՀակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 150 անգամ
13:38 02/12/2017  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունՇփման գծում հարաբերական հանգիստ իրադրությունը մնացել է անփոփոխ
14:27 25/11/2017  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունՀակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը հիմնականում խախտել է հրաձգային զինատեսակներից
13:18 18/11/2017  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունՇփման գծում հաստատված հարաբերական հանգիստ իրադրությունը շաբաթվա ընթացքում պահպանվել է

Минобороны Арцаха: ВС Азербайджана за прошедшую неделю нарушили режим прекращения огня около 200 раз 12/23/2017   14:17  |  Карабахский конфликт
В период с 17-го по 23-го декабря на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск относительно спокойная оперативная обстановка не претерпела изменений. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Республики Арцах (НКР).
За указанный период ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня около 200 раз. Противник произвел в сторону армянских позиций более 1600 выстрелов.
“Передовые подразделения Армии обороны НКР в основном воздерживались от ответных действий и продолжали уверенно выполнять поставленную перед ними боевую задачу”, - отмечается в сообщении.