«Երևան Սիթի»-ի շուկայում սպանության գործով որոնվում է տեսագրությունում պատկերված անձը (տեսանյութ) 12/23/2017   13:53  |  Քրեական խրոնիկոն
Դեկտեմբերի 22-ին՝ ժամը 12.00-ին, «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոնից ոստիկանություն հաղորդում է ստացվել, որ Գայի պողոտայի շուկայից իրենց մոտ է տեղափոխվել 60-ամյա մի տղամարդու դին` «ձախ վերամրակային շրջանի ծակած-կտրած վերք» ախտորոշումով:
Մեկնած օպերատիվ խումբը պարզել է, որ նույն օրը, ժամը 11.30-ին, նշված շուկայում տեղի ունեցած վիճաբանության ժամանակ անհայտ անձը սուր կտրող-ծակող գործիքով հարվածել է նրա պարանոցին` պատճառելով մարմնական վնասվածքներ, ինչի հետևանքով տղամարդը մահացել է:
Ձեռնարկվում են միջոցառումներ հանցագործություն կատարած անձին ու հանցագործության գործիքը հայտնաբերելու ուղղությամբ:
Նախնական տեղեկություններով` հնարավոր է` վնասվածքները հասցրած լինի ներկայացվող տեսագրության մեջ փողոցը հատող տղամարդը, որը կոշիկի միջատակերի շրջիկ վաճառող է:
Տեսագրության մեջ երևացող անձին ճանաչողներին դիմեն ոստիկանության մոտակա բաժին կամ զանգահարել 1-02:
Ավելի վաղ «Փաստինֆո»-ն հյատնել էր, որ սպանված 60-ամյա քաղաքացին «Երևան Սիթի» սուպերմարկետի տարածքում գործող շուկայում զբաղվում է պտուղ-բանջարեղենի վաճառքով, իսկ վիճաբանությունը ծագել է ապրանքի քաշի պատճառով:
Քննչական կոմիտեն էլ տեղեկատվություն էր տարածել, որ դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասով, ստեղծվել է քննչական խումբ: Մշակվել է քննչական պլան, առաջ քաշվել աշխատանքային վարկածներ, որոնք ստուգելու ուղղությամբ ձեռնարկվում են անհրաժեշտ միջոցառումներ։
Միջոցներ են ձեռնարկվում՝ պարզելու 60-ամյա տղամարդու սպանության հանգամանքները. Քննչական կոմիտեն մանրամասնում է
Քրեական գործով Երևանի 60-ամյա բնակիչը ճանաչվել է տուժող, իսկ նրա կինը՝ տուժողի իրավահաջորդ: Հարցաքննվել են մի շարք անձինք, նշանակվել է դիակի դատաբժշկական փորձաքննություն:

Полиция Армении по делу об убийстве на ереванском рынке разыскивает попавшего на видео мужчину 12/23/2017   14:12  |  Криминальная хроника
Полиция Армении опубликовала видео, на котором запечатлен мужчина, разыскиваемый по делу об убийстве 60-летнего продавца на территории рынка, расположенного на проспекте Гая в Ереване.
22-го декабря 2017 года, в 12:00 из медцентра “Святой Григорий Просветитель” поступило сообщение о том, что  к ним с территории рынка в 1-м Норкском массиве доставлено тело жителя Еревана Л. Асатряна с колото-резаными ранами в надключичной области.
Прибывшая на место оперативная группа установила, что во время произошедшего на указанном рынке конфликта неизвестный острым колюще-режущим предметом ударил мужчину в шею. От полученных ранений последний скончался.
"По предварительным данным,  ножевые ранение, возможно, нанес запечатленный на видео мужчина, который переходит улицу. Он занимается продажей стелек для обуви. Просим тех, кто знает вышеупомянутого мужчину, обратиться в ближайший отдел полиции или позвонить по номеру 1-02", - говорится в сообщении, опубликованном в субботу на сайте Полиции.
Ранее “ФактИнфо” сообщило о том, что убитый мужчина на  действующем на территории супермаркета “Ереван Сити” рынке торговал овощами и фруктами, а конфликт вспыхнул из-за веса товара.
По данному факту следственным отделом по административным районам Аван и Нор Норк следственного управления Следственного комитета Армении по Еревану возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 104("Убийство") Уголовного кодекса РА, создана следственная группа.
Как сообщила пресс-служба СК, проработан следственный план, выдвинуты рабочие версии, для проверки которых предпринимаются необходимые меры.
60-летний житель Еревана был признан потерпевшим, а его супруга – правопреемницей потерпевшего. Допрошены ряд лиц, назначена судебно-медицинская экспертиза тела. Соответствующим подразделениям Полиции поручено предпринять меры, направленные на розыск предполагаемого преступника, а также обнаружение орудия преступления.