ՀՀ ՔԿ նախագահ Աղվան Հովսեփյանը մասնակցել է Նոյեմբերյանի քննչական բաժնի նոր վարչական շենքի բացմանը 12/22/2017   20:49  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ՔԿ նախագահ Աղվան Հովսեփյանն այսօր աշխատանքային այցով մեկնել է Տավուշի մարզ, որտեղ մասնակցել է ՀՀ քննչական կոմիտեի Տավուշի մարզի քննչական վարչության Նոյեմբերյանի քննչական բաժնի նոր վարչական շենքի բացման արարողությանը: Այս մասին հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը:
Վարչական շենքի բացմանը ներկա են գտնվել նաև Տավուշի  մարզպետ Հ.Աբովյանը, մարզի իրավապահ ոլորտի պատասխանատուները։
ՀՀ ՔԿ նախագահը շրջել է շենքում, ծանոթացել ստեղծված նոր աշխատանքային պայմաններին։
Նոյեմբերյանի քննչական բաժինը նախկինում չի ունեցել առանձին վարչական շենք, և  շենքային պայմանները բարելավելու համար ՀՀ կառավարության՝ 2017 թվականի մարտի 23-ի թիվ 302-Ա որոշմամբ, անհատույց օգտագործման իրավունքով ՀՀ ՔԿ դեպարտամենտին հատկվացվել է 105.6քմ տարածք՝  Տավուշի մարզի Նոյեմբերյան քաղաքի Զ. Անդրանիկ 3 հասցեում: Շենքն ամբողջությամբ վերանորոգվել է ՀՀ պետական բյուջեով հատկացված ֆինանսավորմամբ, որի համար նախատեսվել և ծախսվել է 14.222.880 դրամ:
Քննչական վարչության նոր վարչական շենքը կահավորվել է, ապահովվել ժամանակակից տեխնիկայով, ինտերնետ կապով, համակարգչային ներքին ցանցով, այն ունի նաև կենտրոնական ջեռուցման համակարգ: Տարածքն ունի 7 աշխատասենյակ:
Աշխատանքային պարտականությունները բարեխղճորեն կատարելու համար, ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահի հրամանով, ՀՀ ՔԿ Տավուշի մարզային քննչական վարչության Նոյեմբերյանի քննչական բաժնի պետ Արման Բուդաղյանը պարգևատրվել է «Հավատարմության համար» մեդալով:
Նույն օրն Իջևանում ՀՀ ՔԿ նախագահ Աղվան Հովսեփյանը ծանոթացել է ՀՀ ՔԿ Տավուշի մարզային քննչական վարչության վարչական շենքի վերանորոգման աշխատանքներին:
ՀՀ քննչական կոմիտեն շարունակում է հետևողական քայլեր ձեռնարկել՝ ՀՀ քննչական կոմիտեի տարածքային ստորաբաժանումների աշխատանքային պայմանները բարելավելու ուղղությամբ։ Երեք տարիների ընթացքում հիմնանորոգվել են Քննչական կոմիտեի կենտրոնական, Սյունիքի, Կոտայքի, Արագածոտնի, Վայոց Ձորի, Արարատի մարզային քննչական վարչությունների, Արարատի մարզային քննչական վարչության Մասիսի քննչական բաժնի, Գեղարքունիքի մարզային քննչական վարչության Վարդենիսի և Մարտունու քննչական բաժինների, Շիրակի մարզային քննչական վարչության Արթիկի քննչական բաժնի, Երևան քաղաքի քննչական վարչության, Արաբկիր և Շենգավիթ վարչական շրջանների քննչական բաժինների շենքերը:

Глава СК Армении принял участие в церемонии открытия нового здания ноемберянского следственного отдела 12/23/2017   09:36  |  Лента новостей
Председатель Следственного комитета РА Агван Овсепян накануне побывал с рабочим визитом в Тавушской области, где принял участие в церемонии открытия нового административного здания ноемберянского следственного отдела следственного управления Следственного комитета РА по Тавушской области.
Как сообщает пресс-служба СК, на открытии административного здания присутствовали также губернатор Тавушской области О. Абовян, а также лица, ответственные в области за судебно-правовую сферу.
Председатель СК Армении обошел здание, ознакомился с новыми рабочими условиями.
Ноемберянский отдел раньше не имел отдельного административного здания, и для улучшения  офисных условий решением Правительства № 302-Ա от 23-го марта 2017 года Департаменту СК РА в безвозмездное пользование было передано помещение площадью 105.6 кв.м. по адресу: Тавушская область, г. Ноемберян, ул. З. Андраника №3. Здание полностью отремонтировано за счет выделенных из госбюджета РА средств. На его ремонт было предусмотрено и потрачено 14.222.880 драмов.
Здание следственного отдела обставлено мебелью, оснащено современной техникой, обеспечено доступом в Интернет и локальной компьютерной сетью. Оно имеет также  централизованную систему отопления. Помещение насчитывает 7 кабинетов.
За добросовестное исполнение служебных обязанностей приказом председателя Следственного комитета РА начальник ноемберянского следственного  отдела следственного управления СК РА по Тавушской области Арман Будагян награжден медалью “За верность”.
В тот же день в Иджеване Агван Овсепян ознакомился с работами по ремонту административного здания следственного управления СК РА по Тавушской области.
"Следственный комитет  РА продолжает предпринимать последовательные шаги, направленные на улучшение офисных условий территориальных подразделений. В течение трех лет были капитально отремонтированы здания центрального следственного управления, следственных управлений по Сюникской, Котайкской, Арагацотнской, Вайоцдзорской, Араратской областям, масисского следственного отдела следственного управления по Араратской области, варденисского и  мартунинского следственных отделов следственного управления по Гегаркуникской области,  артикского следственного отдела следственного управления по Ширакской области, следственного управления по Еревану, следственных отделов по административным районам Арабкир и Шенгавит", - отмечается в сообщении.