Սպանություն «Երևան Սիթի»-ի տարածքում գործող շուկայում. սպանված տղամարդը զբաղվում էր պտուղ-բանջարեղենի վաճառքով 12/22/2017   13:26  |  Քրեական խրոնիկոն
Մոտ մեկ ժամ առաջ Նոր-Նորք վարչական շրջանում սպանություն է գրանցվել:
«Փաստիֆո»-ի տեղեկություններով՝ «Երևան Սիթի» սուպերմարկետի տարածքից դանակահարված տղամարդ է հիվանդանոց տեղափոխվել, ով ճանապարհին մահացել է:
Դեպքի վերաբերյալ մեր տեղեկությունը հաստատեցին Քննչական կոմիտեից՝ հայտնելով, որ տուժողի ինքնությունը պարզվել է. նա 1957 թ. ծնված Լևոն Ասատրյանն է:
ՔԿ-ից նաև տեղեկացանք, որ փաստի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասով, ստեղծվել է քննչական խումբ և այս պահին կատարվում են անհրաժեշտ քննչական գործողություններ:
Նախնական տվյալներով՝ տղամարդը սուր կտրող ծակող գործիքով վնասվածք է ստացել կրծքավանդակի շրջանում:
Մեր տեղեկություններով, նա «Երևան Սիթի» սուպերմարկետի տարածքում գործող շուկայում զբաղվում է պտուղ-բանջարեղենի վաճառքով, իսկ վիճաբանությունը ծագել է ապրանքի քաշի պատճառով:

Мужчина убит на территории одного из супермаркетов в Ереване 12/22/2017   13:41  |  Лента новостей
По сведениям “ФактИнфо”, с территории супермаркета “Ереван Сити” госпитализировали мужчину с ножевыми ранениями, который по дороге в клинику скончался.
Эту информацию подтвердили в Следственном комитете Армении. В ведомстве также сообщили, что личность потерпевшего установлена. Им оказался Левон Асатрян(1957 года рождения).
В СК также проинформировали, что по данному факту возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 104(“Убийство”). Создана следственная группа. В данный момент проводятся необходимые следственные действия.
По предварительным данным,  мужчина получил колото-резаные ранения в области грудной клетки.
По информации “ФактИнфо”, мужчина  торговал овощами и фруктами на рынке, действующем на территории супермаркета "Ереван Сири", а конфликт вспыхнул из-за веса товара.