Մի շարք ավտոճանապարհներին խիտ մառախուղ է, տեսանելիությունը՝ 10-20 մետր 12/22/2017   10:27  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ դեկտեմբեր 22-ին՝ ժամը 09:30-ի դրությամբ, Արտաշավանի, Աշտարակի, Մասիսի, Արտաշատի, Արարատի, Բաղրամյանի տարածաշրջանների ավտոճանապարհներին խիտ մառախուղ է, տեսանելիությունը՝ 10-20 մ, Արմավիրի, Արթիկի, Ախուրյանի, Տավուշի և Կապանի ավտոճանապարհներին տեսանելիությունը 40-60 մետր է:
Վրաստանի ենթակառուցվածքների և տարածքային զարգացման նախարարության ճանապարհային դեպարտամենտից ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությանը տեղեկացնում են, որ դեկտեմբերի 22-ին՝ ժամը 10:00-ի դրությամբ, Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է բոլոր տեսակի տրասնպորտային միջոցների համար։

Густой туман накрыл ряд дорог в Армении 12/22/2017   10:47  |  Информационная платформа
На некоторых автомагистралях в Армении наблюдается густой туман. Об этом сообщает пресс-служба министерства транспорта, связи и информационных технологий Армении, публикуя данные на 09:30 22 декабря.
Дороги в Арташаване, Аштараке, Баграмяне, Масисе, Арташате, Арарате накрыло густым туманом, видимость составляет 10-20 м, а на дорогах Армавира, Артика, Ахуряна, Тавуша и Капана – 40-60м.
Все дороги межгосударственного и республиканского значения в Армении, а также трасса Степнацминда-Ларс, через которую пролегает единственная сухопутная дорога из Армении в Россию. открыты для проезда автотранспорта.