Պայմանագրային զինծառայողը մահվան ելքով ավտովթարի զոհ է դարձել 12/21/2017   15:29  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի ԶՔԳՎ հինգերորդ կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ մահվան պատճառ դարձած ավտովթարի դեպքի առթիվ։ Այս մասին տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից:
Նախնական տվյալներով՝ դեկտեմբերի 21-ին՝ ժամը 09:00-ի սահմաններում, Գեղարքունիքի մարզի  Ծովագյուղ-Վարդենիս ավտոճանապարհի 56-րդ կմ-ում, ՀՀ  ՊՆ N զորամասի պայմանագրային զինծառայող, ավագ լեյտենանտ Սամվել Կարճիկյանն իր վարած «ՎԱԶ-2107» մակնիշի ավտոմեքենայով դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի գոտուց և գլորվել ձախակողմյան ձորակը, որի  հետևանքով ստացած վնասվածքներից տեղում մահացել է:
Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի ԶՔԳՎ հինգերորդ կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 242-րդ հոդվածի 2-րդ մասով, ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական գործողություններ՝ վթարի պատճառները պարզելու ուղղությամբ։

Военнослужащий-контрактник погиб в ДТП на востоке Армении 12/21/2017 15:45 | Чрезвычайное просшествие
Уголовное дело возбуждено по факту ДТП в гегаркуникской области Армении, в результате которого погиб военнослужащий.
Как сообщается на сайте СК Армении, по предварительным данным, 21-го декабря, около 09:00 на 56-м километре автотрассы Цовагюх-Варденис в Гегаркуникской области военнослужащий-контрактник N-ской воинской части Минобороны РА, старший лейтенант Самвел Карчикян на управляемом им автомобиле марки “ВАЗ-2107” съехал с проезжей части и скатился в ущелье, расположенное слева от дороги. От полученных в результате аварии травм он скончался на месте.
"По данному факту пятым гарнизонным следственным отделом Главного военного следственного управления Следственного комитета РА возбуждено уголовное дело по части 2 статьи 242("Нарушение правил дорожного движения и эксплуатации транспортных средств, повлекшее по неосторожности смерть человека") УК РА. Предпринимаются необходимые следственные действия, направленные на установление причин аварии", - говорится в сообщении.