Շվեդները բողոքի ակցիայի են դուրս եկել դպրոցական աղջկա դաժան բռնաբարության դեմ (տեսանյութ) 12/21/2017 14:29 | Քրեական խրոնիկոն
Մալմյո շվեդական քաղաքում հարյուրավոր մարդիկ բռնաբարությունների դեմ բողոքի ցույցի են դուրս եկել: Վերջին մեկ ամսվա ընթացքում քաղաքում տեղի է ունեցել անչափահասների երեք խմբակային բռնաբարություն, հաղորդում է Daily Mail-ը:
Բոլոր հանցագործությունները տեղի են ունեցել օրվա մութ ժամանակ: Առաջին աղջիկը հարձակման է ենթարկվել նոյեմբերի սկզբին: Սակայն ամենադաժանն եղել է դեկտեմբերի կեսին կատարված բռնաբարությունը:
Մի խումբ երիտասարդներ քաղաքի կենտրոնում հարձակվել էին 17-ամյա դպրոցական աղջկա վրա մանկական խաղահրապարակում, բռնաբարությունից հետո նրանք կրակի են տվել աղջկա սեռական օրգանները:

В Швеции сотни человек вышли на акцию протеста из-за жестокого изнасилования школьницы 12/21/2017   15:07  |  Международные новости
В шведском городе Мальмё сотни человек вышли на улицы в знак протеста против изнасилований. За последний месяц в городе были совершены три групповых изнасилования несовершеннолетних, пишет Lenta.ru со ссылкой на Daily Mail.
Все преступления были совершены в темное время суток. Первая девушка подверглась нападению в начале ноября. Однако самым жестоким стало изнасилование, совершенное в середине декабря.
Группа молодых людей напала на 17-летную школьницу на детской площадке в центре города, а после надругательства они облили половые органы девушки и подожгли их.
Полиция города порекомендовала девушкам и женщинам не появляться на улице в одиночку в темное время суток.