Շքամուտքում բնակիչը ենթարկվել է ավազակային հարձակման  12/21/2017   16:29  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ Երևանի բնակչի նկատմամբ ավազակային հարձակում կատարելու դեպքի առթիվ: այս մասին տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից:
2017թ. դեկտեմբերի 20-ին հաղորդում է ստացվել առ այն, որ նույն օրը՝ ժամը 22:30-ի սահմաններում, Երևան քաղաքի Աբելյան փողոցի շենքերից մեկի մուտքում դիմակավորված երկու անձ դանակի սպառնալիքով բնակչից հափշտակել են «Այֆոն 6Ս» տեսակի բջջային հեռախոսը, կանխիկ գումար, դրամապանակը, որի մեջ եղել է անձնագիր, բանկային քարտեր և այլ փաստաթղթեր:
Հաշվի առնելով, որ հաղորդումն առերևույթ պարունակում է ենթադրյալ հանցագործության հատկանիշներ՝ դեպքի առթիվ ՀՀ  ՔԿ ԵՔՔՎ Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 175-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին և 2-րդ կետերով և 324-րդ հոդվածի 1-ին մասով, տղամարդը ճանաչվել է տուժող և  հարցաքննվել, կատարվել դեպքի վայրի զննություն:
Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական և դատավարական միջոցառումներ՝ պարզելու դեպքի բոլոր հանգամանքները:
Հանձնարարություն է տրվել ոստիկանության համապատասխան ստորաբաժանումներին՝ ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձանց հայտնաբերելու, վարույթն իրականացնող մարմնին ներկայացնելու ուղղությամբ:

Вооруженные люди в масках ограбили мужчину в подъезде одного из домов в Ереване 12/21/2017   17:47  |  Криминальная хроника
Уголовное дело возбуждено по факту разбойного нападения на жителя Еревана, говорится в сообщении на сайте Следственного комитета Армении.
Согласно информации, 20-го декабря 2017 года поступило сообщение о том, что в тот же день, около 22:30, у входа в одно из зданий, расположенных на улице Абеляна в Ереване, двое в масках, угрожая ножом, похитили у жильца мобильный телефон "iPhone 6s", наличность, бумажник, в котором были паспорт, банковские карты и другие документы.
"С учетом того, что сообщение содержит данные, указывающие на признаки преступления, по данному факту следственным отделом по административным районам Ачапняк и Давташен следственного управления СК РА по Еревану возбуждено уголовное дело по пунктам  1 и 2 части 2 статьи 175("Разбой, совершенный группой лиц по предварительному сговору в крупных размерах") и части 1 статьи 324("Похищение паспорта или другого важного документа гражданина") Уголовного кодекса РА. Мужчина был признан потерпевшим и допрошен. Произведен осмотр места происшествия", - говорится в сообщении.
Соответствующим подразделениям Полиции поручено принять меры, направленные на розыск предполагаемых преступников, обеспечение их явки к органу, осуществляющему производство. Предпринимаются необходимые следственные мероприятия для установления всех обстоятельств произошедшего.