41-ամյա կինն ավազակային հարձակման է ենթարկվել, որից հետո նաև բռնաբարվել 12/20/2017 13:42 | Քրեական խրոնիկոն
Արաբկիր վարչական շրջանում նախօրեին 41-ամյա կինն ավազակային հարձակման է ենթարկվել, որից հետո նաև սեռական ոտնձգություն զոհ է դարձել:
«Փաստինֆո»-ին հայտնի է դարձել, որ կինը Լենինգրադյան փողոցից նստել է մի ավտոմեքենան՝ տուն գնալու նպատակով, սակայն վարորդը մեքենան վարելի է դեպի «Կորեայի Ձոր», ճանապարհին էլ ուղևորուհու նկատմամբ բռնություն է կիրառել՝ վերցնելով նրա պայուսակը որում եղել է խոշոր չափի գումար և ոսկյա զարդ, այդ ամենից հետո էլ բռնաբարել է նրան:
Դեպքի վերաբերյալ մեր տեղեկությունը հաստատեցին նաև Քննչական կոմիտեից հայտնելով, որ Արաբկիրի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ, պարզվել է ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը եւ հանձնարարություն է տրվել ոստիկանությանը՝ միջոցներ ձեռնարկել նրան հայտնաբերելու ուղղությամբ:

Водитель подозревается в ограблении и изнасиловании 41-летней женщины в Ереване 12/20/2017   14:05  |  Криминальная хроника
41-летняя женщина подверглась разбойному нападению и сексуальному домогательству в ереванском районе Арабкир.
Как стало известно “ФактИнфо”, женщина на проспекте Ленинградяна в Ереване села в автомобиль, чтобы отправиться домой, однако водитель повел машину в сторону местечка под названием “Ущелье Кореи”. По дороге злоумышленник силой забрал у женщины сумку, в которой были крупная сумма денег и золотые украшения, после чего изнасиловал ее.
Эту информацию “ФактИнфо” подтвердили в Следственном комитете Армении. В ведомстве также сообщили, что следственным отделом по административному району Арабкир возбуждено уголовное дело, установлена личность предполагаемого преступника. Полиции поручено предпринять меры, направленные на его розыск.