Վիճաբանության ընթացքում իր մոտ գտնվող հրազենով կրակել է բենզալցակայանի աշխատակցի ոտնաթաթին 12/18/2017   12:39  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևանի քննչական վարչության Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում քննվող քրեական գործով պարզվել են բենզալցակայանի տարածքում զենքի գործադրմամբ տեղի ունեցած խուլիգանության հանգամանքները, ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձի նկատմամբ հայտարարվել է հետախուզում։ Այս մասին հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը:
Նախնական տվյալներով՝ 2017թ. դեկտեմբերի 15-ին՝ ժամը 16:00-ից 17:00-ն ընկած ժամանակահատվածում, ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձը, Երևան քաղաքի Արմենակյան փողոցում գործող բենզալցակայանին կից սրահում առաջացած վիճաբանության ընթացքում իր մոտ գտնվող հրազենով կրակոց է արձակել 1997թ. ծնված Լ.Գաբրիելյանի աջ ոտնաթաթին՝ պատճառելով մարմնական վնասվածք, և դիմել փախուստի:
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 258-րդ հոդվածի 4-րդ մասի հատկանիշներով, ստեղծվել քննչական խումբ, Լ.Գաբրիելյանը ճանաչվել է տուժող։ Կատարվել է դեպքի վայրի զննություն, առգրավվել դեպքի վայրում առկա տեսանկարահանող սարքի հիշողության քարտը, հարցաքննվել բազմաթիվ անձինք:
Ձեռնարկված անհետաձգելի քննչական և օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում պարզվել է ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը, ով Երևան քաղաքի բնակիչ է և հանդիսանում է նշված բենզալցակայանի հաճախորդ: Ձեռք բերված բավարար ապացույցների հիման վրա՝ վերջինս ներգրավվել է որպես մեղադրյալ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 258-րդ հոդվածի 4-րդ մասով, և նրա նկատմամբ հայտարարվել է հետախուզում:
Նշանակվել են դատաբժշկական, դատաձգաբանական-դատաքիմիական համալիր և տեսաձայնագրային փորձաքննություններ:
Սպասարկումից դժգոհել է ու կրակել բենզալցակայանի աշխատակցի ուղղությամբ
Նախաքննությունը շարունակվում է, հանձնարարություն է տրվել ոստիկանության համապատասխան ստորաբաժանումներին միջոցներ ձեռնարկել՝ ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձին հայտնաբերելու, վարույթն իրականացնող մարմնին ներկայացնելու և դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ:
13:55 16/12/2017  |  Քրեական խրոնիկոնՀաճախորդը վիճաբանել է բենզալցակայանի աշխատակցի հետ և կրակել նրա ուղղությամբ
11:23 16/12/2017  |  Քրեական խրոնիկոնՍպասարկումից դժգոհել է ու կրակել բենզալցակայանի աշխատակցի ուղղությամբ
18:36 16/06/2016  |  Քրեական խրոնիկոնՈստիկանության տեսուչը հետապնդել և վնասազերծել է ավազակային հարձակում կատարած դիմակավորված երիտասարդին
12:21 16/06/2016  |  Քրեական խրոնիկոնԱվազակային հարձակում կատարած անձը չի հասցրել լքել դեպքի վայրը
19:53 24/12/2015  |  Քրեական խրոնիկոնԲենզալցակայանի վրա ավազակային հարձակում և սպանություն կատարելու կասկածանքով երկու անձ ձերբակալվել է
18:51 24/12/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԲացահայտվել է Ավանի բենզալցակայանի վրա կատարված ավազակային հարձակումը. կասկածյալներից մեկը դասակի հրամանատար է
14:40 30/11/2015  |  Քրեական խրոնիկոնԱվազակային հարձակում բենզալցակայանում
13:35 27/10/2014  |  Քրեական խրոնիկոնԴիմակավորված անձինք ավազակային հարձակում են կատարել բենզալցակայանի վրա
12:04 05/06/2014  |  Քրեական խրոնիկոնԳագիկ Ծառուկյանի մորաքրոջ թոռները ստորագրությամբ ազատ են արձակվել
09:13 28/05/2014  |  ՄամուլԲենզալցակայանի կրակոցների գործով կասկածյալները ստորագրությամբ ազատ են արձակվել

Житель Еревана объявлен в розыск по делу об инциденте со стрельбой на автозаправке 12/18/2017   13:34  |  Криминальная хроника
По уголовному делу, расследуемому следственным отделом по административным районам Кентрон и Норк-Мараш следственного управления Следственного комитета РА по Еревану, установлены обстоятельства хулиганства с применением оружия, имевшего место на территории автозаправочной станции. Предполагаемый преступник объявлен в розыск. Об этом сообщает пресс-служба СК Армении.
По предварительным данным, 15-го декабря 2017 года, в промежутке времени между 16:00 и 17:00, предполагаемый преступник в ходе ссоры, возникшей в салоне, прилегающем к бензоколонке на улице Арменакяна, из имеющегося при нем огнестрельного оружия выстрелил Л. Габриеляну(1997 года рождения)в правую стопу, и обратился в бегство.
Следственным отделом по административным районам Кентрон и Норк-Мараш следственного управления Следственного комитета РА по Еревану было возбуждено уголовное дело по признакам части 4 статьи 258(хулиганство, совершенное с применением оружия или предметов, используемых в качестве оружия) Уголовного кодекса РА, создана следственная группа.
Л. Габриелян признан потерпевшим. Произведен осмотр места происшествия, изъята карта памяти от устройства видеонаблюдения, допрошены многочисленные лица.
В результате предпринятых неотложных следственных и оперативно-розыскных мероприятий установлена личность предполагаемого преступника, который является жителем города Еревана и клиентом данной бензоколонки. На основе добытых достаточных доказательств последний привлечен в качестве обвиняемого по части 4 статьи 258 Уголовного кодекса РА. Он объявлен в розыск. Назначены комплексная судебно-медицинская,судебно-баллистическая,судебно-химическая и видеофоноскопическая экспертизы.
"Предварительное следствие продолжается. Соответствующим подразделениям Полиции поручено предпринять меры, направленные на его обнаружение, обеспечение его явки к органу, осуществляющему производство, и установление всех обстоятельств произошедшего", - отмечается в сообщении.