Ստեղծվել է 2017թ. ձմեռային զորակոչի ընթացքում քաղաքացիների դիմումների և բողոքների քննարկման հանձնաժողով 12/18/2017 11:08 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ պաշտպանության նախարարի հրամանով ՀՀ պաշտպանության նախարարին կից հասարակական խորհրդի հովանու ներքո ստեղծվել է 2017թ. ձմեռային զորակոչի ընթացքում քաղաքացիների դիմումների և բողոքների քննարկման հանձնաժողով: Այս մասին հայտնում է ՊՆ լրատվական ծառայությունը:
Հանձնաժողովի նախագահ է նշանակվել պաշտպանության նախարարի խորհրդական Գ.Հարությունյանը:
Հանձնաժողովի նիստերը կանցկացվեն Մոսկովյան 5 հասցեում գտնվող հասարակական խորհրդի աշխատավայրում երկուշաբթի և հինգշաբթի օրերին` ժամը 10:00-ից: Առաջին նիստը կկայանա ս.թ. դեկտեմբերի 20-ին:

В Армении создали комиссию для рассмотрения жалоб граждан в ходе зимнего призыва в армию 12/18/2017   11:38  |  Лента новостей
Комиссия для рассмотрения вопросов, поднятых в заявлениях и жалобах граждан относительно процесса проведения зимнего призыва на военную службу, создана под эгидой Общественного совета.
Соответствующий приказ подписал министр обороны Армении. Комиссию возглавит советник главы Минобороны Армении Гегам Арутюнян.
Как сообщает пресс-служба оборонного ведомства РА, заседания комиссии будут проходить по понедельникам и четвергам в 10:00 по адресу ул. Московяна 5 (место работы Общественного совета при министре обороны РА). Первое заседание состоится 20-го декабря с.г.