Հաճախորդը վիճաբանել է բենզալցակայանի աշխատակցի հետ և կրակել նրա ուղղությամբ 12/16/2017 13:55 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևանի քննչական վարչության Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ բենզալցակայանի աշխատակցի՝ հրազենային վնասվածք ստանալու դեպքի առթիվ։
Ինչպես հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը, 2017 թվականի դեկտեմբերի 15-ին «Էրեբունի» Բ/Կ-ից հաղորդում է ստացվել առ այն, որ «ոտնաթաթի հրազենային վնասվածք» ախտորոշմամբ իրենց մոտ բուժօգնության է տեղափոխվել Երևանի բնակիչ Լ.Գաբրիելյանը՝ ծնված 1997 թ.։
Ձեռնարկված անհետաձգելի միջոցառումների արդյունքում պարզվել է, որ երիտասարդը նշված վնասվածքն ստացել է Արմենակյան փողոցի վրա գործող բենզալցակայանին կից սրահում տեղի ունեցած վիճաբանության ժամանակ։ Նախնական տվյալներով՝ հաճախորդներից մեկը, վիճաբանելով տուժողի հետ, իր մոտ գտնվող հրազենից կրակել է նրա ոտքի ուղղությամբ՝ աջ ոտնաթաթին պատճառելով մարմնական վնասվածք, որի հետևանքով խաթարվել է նաև բենզալցակայանի բնականոն աշխատանքը:
Դեպքի առթիվ նույն օրը ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 258-րդ հոդվածի 4-րդ մասի հատկանիշներով, ստեղծվել քննչական խումբ։ Կատարված մեծածավալ քննչական գործողությունների արդյունքում պարզվել է վիճաբանության շարժառիթը, ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը: Հանձնարարություն է տրվել ոստիկանության համապատասխան ստորաբաժանումներին միջոցներ ձեռնարկել՝ նրան հայտնաբերելու և վարույթն իրականացնող մարմնին ներկայացնելու ուղղությամբ։

СК Армении выясняет обстоятельства инцидента со стрельбой на автозаправке в Ереване 12/16/2017 14:28 | Криминальная хроника
Следственным отделом по административным районам Кентрон и Норк-Мараш следственного управления Следственного комитета Армении по Еревану возбуждено уголовное дело по факту нанесения работнику автозаправочной станции огнестрельного ранения.
Как сообщает пресс-служба СК Армении, 15-го декабря 2017 года из медцентра “Эребуни” поступило сообщение о том, что к ним с диагнозом “огнестрельное ранение в области стопы” доставлен житель Ереван Л. Габриелян(1997 года рождения).
В результате предпринятых неотложных мероприятий было установлено, что молодой человек получил ранение во время ссоры, произошедшей в салоне, прилегающем к бензоколонке на улице Арменакяна. По предварительным данным, один из клиентов, вступив в конфликт с потерпевшим, из имеющегося при нем огнестрельного оружия выстрелил ему в ногу, ранив его в правую стопу. В результате инцидента была также нарушена работа автозаправочной станции.
По данному факту следственным отделом по административным районам Кентрон и Норк-Мараш следственного управления Следственного комитета РА по Еревану возбуждено уголовное дело по признакам части 4 статьи 258(хулиганство, совершенное с
применением оружия или предметов, используемых в качестве оружия) Уголовного кодекса РА, создана следственная группа. В результате проведенных масштабных следственных действий были установлены мотив конфликта и личность предполагаемого преступника. Соответствующим подразделениям Полиции поручено предпринять меры, направленные на его обнаружение и обеспечение его явки к органу, осуществляющему производство. Предварительное следствие продолжается.