Հայաստանի գործուն մասնակցությամբ Արցախի առողջապահության ոլորտում իրականացվել են բազմաթիվ ծրագրեր. Բակո Սահակյան 12/15/2017   13:10  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 15-ին ընդունել է ՀՀ առողջապահության նախարարության պատվիրակությանը՝ նախարար Լեւոն Ալթունյանի գլխավորությամբ:
Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության փոխանցմամբ՝ հանդիպմանը, որին մասնակցում էր Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարար Կարինե Աթայանը, քննարկվել են առողջապահության ոլորտում հայկական երկու պետությունների համապատասխան գերատեսչությունների համագործակցությանը վերաբերող մի շարք հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը նշել է, որ Մայր Հայաստանի գործուն մասնակցությամբ Արցախի առողջապահության ոլորտում իրականացվել են բազմաթիվ ծրագրեր, ընդգծելով, որ ակնկալում է սերտ փոխգործակցության շարունակական ամրապնդում նաեւ ապագայում:

Бако Саакян: при действенном участии Армении в сфере здравоохранения Арцаха были осуществлены многочисленные программы 12/15/2017   13:21  |  Лента новостей
Президент Республики Арцах(Нагорно-Карабахской Республики) Бако Саакян 15 декабря принял делегацию Министерства здравоохранения Республики Армения во главе с министром Левоном Алтуняном.
Как сообщает пресс-служба главы НКР, во встрече, в которой приняла участие министр здравоохранения Республики Арцах Карине Атаян, был обсужден ряд вопросов, касающихся сотрудничества соответствующих структур двух армянских государств в сфере здравоохранения.
Президент Саакян отметил, что при действенном участии Армении в сфере здравоохранения Арцаха были осуществлены многочисленные программы, подчеркнув, что ожидает последовательного укрепления сотрудничества.