Կարեն Կարապետյանին են ներկայացվել «Սևան Ստարտափ Սամմիթ»-ի զարգացման հեռանկարները 12/08/2017   13:34  |  ԼՐԱՀՈՍ
Կառավարությունում տեղի ունեցած խորհրդակցության ընթացքում վարչապետ Կարեն Կարապետյանին են ներկայացվել «Սևան Ստարտափ Սամմիթ»-ի զարգացման հեռանկարներն ու հնարավորությունները:  Այս մասին հայտնում է Կառավարության լրատվական ծառայությունը:
Նշվել է, որ «Սևան Ստարտափ Սամմիթ 2017»-ը հյուրընկալել է շուրջ 4000 մասնակիցներ և հյուրեր աշխարհի 23 երկրներից: «Սևան Ստարտափ Սամմիթ 2017»-ի ընթացքում փակված գործարքների գումարը գերազանցել է 200 հազար դոլարը, իսկ մրցանակային ֆոնդը գերազանցել է նախատեսված 40 հազարը և հասել 50 հազար դոլարի։ Սամմիթի ընթացքում ստարտափներով հանդես եկող թիմերը հնարավորություն են ունենում օրեր շարունակ շփվել, ծանոթանալ ինչպես միմյանց, այնպես էլ Հայաստանից և արտերկրից հրավիրված տարբեր ձեռնարկատերերի, մասնագետների և բանախոսների, բարձրակարգ ծրագրավորողների և ներդրողների հետ:
2018թ.-ին Սամմիթը նախատեսում է ընդլայնել իր աշխարհագրությունը և մի շարք միջոցառումներ անցկացնել աշխարհի տարբեր երկրներում՝ «Սիսայդ Ստարտափ Սամմիթ» անվանմամբ։
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանը ողջունել է միջոցառման անցկացումը և ընդգծել, որ կառավարությունը պատրաստ է տարբեր հարցերում կազմակերպիչներին ցուցաբերել անհրաժեշտ օժանդակություն:

Премьер-министру Армении представили перспективы развития Sevan Startup Summit 12/08/2017   14:47  |  Лента новостей
Перспективы и возможности развития Sevan Startup Summit представлены премьер-министру Армении Карену Карапетяну на состоявшемся сегодня в правительстве совещании.
Как передает пресс-служба армянского правительства, Sevan Startup Summit-2017 собрал порядка 4000 тысяч участников и гостей из 23 стран мира. Сумма закрытых сделок превысила 200 тыс. долларов, а призовой фонд превысил предусмотренные 40 тыс. долларов, достигнув $50 тыс.
Выступающие со стартапами на саммите команды получают возможность в течение нескольких дней общаться, познакомиться друг с другом, а также с приглашенными из Армении и из-за рубежа предпринимателями, специалистами, высококвалифицированными программистами и инвесторами.
Sevan Startup Summit планирует в 2018 году расширить свою географию и провести ряд мероприятий в различных странах мира.
Премьер-министр Армении приветствовал проведение мероприятия, подчеркнув, что государство готово оказать организаторам необходимое содействие.