Ազգային ժողովն առաջին ընթերցմամբ ընդունեց ընտանիքում բռնության դեմ պայքարի մասին օրինագիծը 12/08/2017 11:04 | ԼՐԱՀՈՍ
Խորհրդարանն առաջին ընթերցմամբ ընդունեց «Ընտանիքում բռնության կանխարգելման, ընտանիքում բռնության ենթարկված անձանց պաշտպանության և ընտանիքում համերաշխության վերականգնման մասին» օրենքի նախագիծը:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, նախագծին կողմ քվեարկեց 73, դեմ՝ 12, ձեռնպահ՝ 6 պատգամավոր: Քվեարկությունից առաջ վարման կարգի վերաբերյալ ելույթ ունեցավ Ազգային ժողովի «Ծառուկյան» խմբակցության քարտուղար Վահե Էնֆիաջյանը:
Նա նշեց՝ օրենքի նախագծի հետ կապված քննարկում են ունեցել խմբակցությունում և որոշում են կայացրել, որ խմբակցությունը քվեարկելու է ազատ:

Депутаты парламента Армении приняли в первом чтении законопроект о семейном насилии 12/08/2017   11:18  |  Лента новостей
Национальное собрание Армении на заседании в пятницу  приняло в первом чтении проект закона РА «О предупреждении семейного насилия, защите лиц, подвергшихся семейному насилию, и восстановлении согласия в семье».
Как передает 'Арменпресс", за документ проголосовали 73 депутата, против – 2, воздержались – 6 парламентариев.
Перед голосованием выступил депутат парламента Армении от оппозиционной фракции блока "Царукян" Ваге Энфиаджян. Он отметил, что по они провели обсуждения о данному проекту, по итогам которого было принято решение, что "депутаты фракции будут голосовать свободно".