Նալբանդյանը մասնակցել է ՀԱՊԿ անդամ պետությունների արտգործնախարարների հանդիպմանը 12/07/2017 14:20 | ԼՐԱՀՈՍ
Աշխատանքային այցելությամբ Վիեննայում գտնվող ՀՀ արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը դեկտեմբերի 7-ի առավոտյան մասնակցեց Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության անդամ պետությունների արտաքին գործերի նախարարների հանդիպմանը։ Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապի վարչությունից:
Արտգործնախարարներն անդրադարձան նոյեմբերի 30-ին Մինսկում կայացած Հավաքական անվտանգության խորհդրի նիստի արդյունքներին։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին ԵԱՀԿ օրակարգայն հարցերի վերաբերյալ ՀԱՊԿ անդամ երկրների դիրքորոշումների համադրման առնչվող հարցեր, արծարծվեցին տարածաշրջանային և միջազգային հրատապ խնդիրներ:

Эдвард Налбандян принял участие во встрече глав МИД стран ОДКБ 12/07/2017 15:01 | Лента новостей
Находящийся с рабочим визитом в Вене министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян утром 7-го декабря принял участие во встрече глав МИД стран-участниц Организации Договора о коллективной безопасности(ОДКБ). Об этом сообщает пресс-служба внешнеполитического ведомства Армении.
Министры коснулись итогов состоявшегося 30-го ноября в Минске заседания Совета коллективной безопасности.
В ходе встречи обсуждались вопросы, касающиеся сопоставления позиций стран-членов ОДКБ относительно вопросов повестки дня ОБСЕ, были затронуты актуальные региональные и международные проблемы.