Կան դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ 12/07/2017   10:54  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ դեկտեմբերի 7-ին ժամը 09:30-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ. տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:
Դեկտեմբերի 7-ին՝ կեսօրից հետո, ցիկլոնը կկորցնի իր ուժը, տեղումներն աստիճանաբար կդադարեն, դրանք կպահպանվեն միայն Վայոց ձորում, Սյունիքում և Արցախում։ Դեկտեմբերի 8-ին կրկին շրջանների զգալի մասում կտեղա թույլ ձյուն։ Դեկտեմբերի 9-11-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:
Դժվարանցանելի են Մ-11 ավտոճանապարհի Սոթք-Քարվաճառ հատվածը,  Վարդենյաց լեռնանցքը և Ջաջուռի լեռնանցքը:
Ապարան-Ծիլքար, Թալին-Լանջիկ, Վանաձոր-Ստեփանավան, Նոյեմբերյան-Կիրանց ավտոճանապարհներին, Սպիտակի և Դիլիջանի ոլորաններում և  Գեղարքունիքի մարզում տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:
Սյունիքի մարզում, Վայոց ձորի մարզի Վայք, Ջերմուկ քաղաքներում տեղում է ձյուն:
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից ստացված տեղեկատվության համաձայն Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ է բեռնատարների և 30-ից ավել նստատեղ ունեցող տրանսպորտային միջոցների համար:

Выпавший снег затруднил движение транспорта на некоторых трассах в Армении 12/07/2017   11:29  |  Информационная платформа
Движение транспорта по некоторым автомагистралям в Армении затруднено, местами на дорогах образовался гололед, сообщает пресс-служба МЧС республики, приводя данные на 09:30 четверга.
Сообщается, после полудня 7-го декабря циклон ослабеет, осадки постепенно прекратятся кроме Вайцдзорской и Сюникской областей, а также Арцаха. А уже 8 декабря в большинстве областей Армении вновь прогнозируется слабый снег. По прогнозам синоптиков. 9-11 декабря, в республике ожидается погода без осадков.
Затруднен проезд по трассе Сотк-Карвачар, перевалам Варденяц  и Джаджур.
На участках трасс Апаран-Цилкар, Талин-Ланджик, Ванадзор-Степанаван, Ноемберян-Киранц, а также на Спитакских и Дилижанских поворотах и в Гегаркуникской области наблюдается гололед.
В данный момент в Сюникской и Вайоцдзорской областях, в городах Вайк, Джермук идет снег.
По данным департамента ЧС МВД Грузии, трасса Степанцминда-Ларс закрыта для проезда грузовиков и транспортных средств вместимостью более 30 пассажиров.