ԱՄՆ-ի ռմբակոծիչները հարվածներ են հասցրել ԿԺԴՀ-ի սահմանից ոչ հեռու ընկած զորավարժարանին 12/06/2017   13:17  |  Միջազգային լրահոս
ԱՄՆ-ի ռազմաօդային ուժերի B-1B Lancer ռազմավարական ռմբակոծիչները դեկտեմբերի 6-ին հարվածներ են հասցրել Կորեայի Հանրապետության տարածքի ուսումնական թիրախներին՝ ԿԺԴՀ-ի հետ սահմանից ոչ հեռու: Այս մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է Հարավային Կորեայի շտաբների պետերի կոմիտեն:
«Մի քանի B-1B Lancer-ներ F-22 Raptor կործանիչների ուղեկցությամբ կատարել են մանյովրներ ուսումնական ռմբանետմամբ՝ ցուցադրելով հյուսիսկորեական հրթիռային եւ միջուկային սադրանքներին խիստ պատասխան տալու դաշնակիցների ունակությունն ու վճռականությունը»,- ասված Է հաղորդագրության մեջ:
Երկրի հյուսիս - արեւելքի Կանվոնդոյի նահանգի զորավարժարանում տեղակայված թիրախները հաջողությամբ խոցվել են, նշել Է շտաբների պետերի կոմիտեն:
Կոմիտեի տվյալներով՝ վարժանքներին նաեւ մասնակցել են Հարավային Կորեայի ռազմաօդային ուժերի F-15Ks եւ KF-16s ինքնաթիռներ: Ռմբակոծությունը Հարավային Կորեայի եւ ԱՄՆ-ի ռազմաօդային ուժերի Vigilant ACE 18 համատեղ ընդգրկուն զորավարժությունների բաղկացուցիչ մասն Է: Կոմիտեն նշում Է, որ այս վարժանքներում պատմության մեջ առաջին անգամ ներգրավել են հինգերորդ սերնդի կործանիչներ, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:
11:35 04/12/2017  |  Միջազգային լրահոսԱՄՆ-ի Սենատում պահանջել են տարհանել դիվանագետների ընտանիքները ԿԺԴՀ-ի հետ վերահաս պատերազմի պատճառով
10:31 30/11/2017  |  Միջազգային լրահոսԹիլերսոնը ՌԴ-ի եւ ՉԺՀ-ի ԱԳ նախարարների հետ կքննարկի ԿԺԴՀ-ին առնչվող հարցերը
10:14 30/11/2017  |  Միջազգային լրահոսԱՄՆ-ն բոլոր երկրներից պահանջել Է խզել կապերը ԿԺԴՀ-ի հետ
10:34 04/09/2017  |  Միջազգային լրահոսԹրամփը պաշտոնանկ կարվի, եթե ԱՄՆ-ը դադարեցնի առեւտուրը Չինաստանի հետ. Ասանժ
10:30 04/09/2017  |  Միջազգային լրահոսՀարավային Կորեան զինավարժանքներ Է անցկացրել ի պատասխան ԿԺԴՀ-ի միջուկային փորձարկման
12:18 26/08/2017  |  Միջազգային լրահոսԿԺԴՀ-ն հրթիռ է արձակել Ճապոնական ծով
21:26 12/08/2017  |  Միջազգային լրահոսԳուամի իշխանությունները սկսել են բնակչությանը նախապատրաստել ԿԺԴՀ-ի հետ միջուկային պատերազմի
00:13 05/05/2017  |  Միջազգային լրահոսԱՄՆ ներկայացուցիչների պալատը հավանություն է տվել ԿԺԴՀ-ի դեմ պատժամիջոցներ մտցնելու թեթևացմանը
09:46 30/04/2017  |  Միջազգային լրահոսԿԺԴՀ-ն սպառնացել է խորտակել ամերիկյան միջուկային սուզանավը
15:40 15/04/2017  |  Միջազգային լրահոսԿԺԴՀ-ն հայտարարել է միջուկային հարվածին միջուկային հարվածով պատասխանելու իր պատրաստակամության մասին

Стратегические бомбардировщики ВВС США нанесли удары по полигону недалеко от границы с КНДР 12/06/2017   13:45  |  Международные новости
Стратегические бомбардировщики ВВС США B-1B Lancer нанесли в среду удары по учебным целям на территории Республики Корея недалеко от границы с КНДР. Об этом, как передает ТАСС, сообщает южнокорейский Комитет начальников штабов.
"Несколько B-1B Lancer в сопровождении истребителей F-22 Raptor провели маневры с учебным бомбометанием, продемонстрировав способность и решимость союзников дать жесткий ответ на северокорейские ракетные и ядерные провокации", - говорится в сообщении.
Цели, установленные на полигоне в провинции Канвондо на северо-востоке страны, были успешно поражены, отмечает КНШ.
По его данным, в учениях также приняли участие южнокорейские самолеты ВВС F-15Ks и KF-16s.
Бомбардировка было частью проходящих в Южной Корее совместных с США масштабных маневров ВВС Vigilant ACE 18. КНШ отмечает, что к данным учениям впервые в истории привлечены истребители пятого поколения.
"Союзники отточили свои навыки моментального ответного удара, улучшили возможности взаимодействия как в мирное, так и в военное время", - подчеркивает КНШ. Ранее сообщалось, что наземные учебные цели представляют собой муляжи объектов КНДР, имеющих отношение к ракетно-ядерной программе Пхеньяна.
09:18 04/12/2017  |  Международные новостиСША и Южная Корея начали крупнейшие в истории совместные учения ВВС
09:14 30/11/2017  |  Международные новостиСША призывают все страны разорвать любые связи с КНДР
09:24 22/11/2017  |  Международные новостиМинфин США ввел санкции против 13 компаний и ведомств Северной Кореи и Китая
11:07 08/11/2017  |  Международные новостиСеверная Корея сможет нанести ракетный удар по США через два-три года – МИД России
09:25 08/11/2017  |  Международные новостиДональд Трамп назвал Северную Корею адом и предложил для нее "путь к лучшему будущему"
18:22 06/11/2017  |  Международные новостиВ Пентагоне назвали вторжение единственным способом разоружить КНДР
16:44 04/11/2017  |  Международные новостиСеверная Корея призвала США "не мечтать" о переговорах по денкулеаризации
09:21 31/10/2017  |  Международные новостиГлава Пентагона допустил возможность нанесения превентивного ядерного удара без разрешения Конгресса
10:52 28/10/2017  |  Международные новостиИсследователи в США подсчитали число жертв в случае войны на Корейском полуострове
17:20 20/10/2017  |  Международные новостиМИД Северной Кореи заявил, что КНДР "практически уравняла" свой ядерный потенциал с американским