Տեղումներ սպասվում են ձյան տեսքով, իսկ օդի ջերմաստիճանը կնվազի 8-10 աստիճանով 12/06/2017   12:54  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Դեկտեմբերի 6-ի ցերեկը հանրապետության տարածքում կսկսվեն տեղումներ, տեղումները լեռնային և նախալեռնային շրջաններում կլինեն ձյան, հովտային գոտում՝ թաց ձյան և ձնախառն անձրևի տեսքով։ Դեկտեմբերի 6-ին՝ երեկոյան ժամերից, Հայաստանի ողջ տարածքում կտեղա ձյուն։
Դեկտեմբերի 7-ին՝ կեսօրից հետո, ցիկլոնը կկորցնի իր ուժը, տեղումներն աստիճանաբար կդադարեն, դրանք կպահպանվեն միայն Վայոց ձորում, Սյունիքում և Արցախում։ Դեկտեմբերի 8-ին կրկին շրջանների զգալի մասում կտեղա թույլ ձյուն։ Դեկտեմբերի 9-11-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:
Քամին՝ հարավ-արևմտյան՝ 3-8 մ/վ, 6-8-ն առանձին շրջաններում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 20-25 մ/վ, լեռնային գոտիներում՝ բուք, ցածր հորիզոնական տեսանելիություն:
Օդի ջերմաստիճանը 7-10-ն աստիճանաբար կնվազի 8-10 աստիճանով:
Երևանում այսօր սպասվում են տեղումներ թաց ձյան և ձնախառն անձրևի տեսքով։ Երեկոյան ժամերից տեղումները կվերափոխվեն ձյան և կշարունակվեն մինչև դեկտեմբերի 7-ի առավոտ, որից հետո աստիճանաբար կդադարեն: Դեկտեմբերի 8-ին կրկին հնարավոր է թույլ ձյուն։ Դեկտեմբերի 9-11-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: 6-8-ը սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 15-20 մ/վ:

Синоптики рассказали, чего ждать жителям Армении от погоды в ближайшие несколько дней 12/06/2017 14:06 | Информационная платформа
Осадки ожидаются со второй половины дня 6-го декабря на территории Армении, сообщает Армгидрометцентр.
В горных районах прогнозируется снег, в долинах и предгорьях – мокрый снег и снег с дождем. С вечера 6-го декабря снег будет идти на всей территории республики.
7-го декабря после полудня циклон ослабеет, осадки постепенно прекратятся. Однако в Вайоцдзорской, Сюникской областях и Арцахе осадки продолжатся. 8-го декабря в большинстве областей пройдет слабый снег. 9-11 декабря в республике установится погода без осадков.
Ветер будет юго-западным, до 3-8 м/сек.. 6-7 декабря в некоторых районах ожидается усиление ветра до 20-25 км/сек, в горных районах – метель, низкая горизонтальная видимость. Температура воздуха 7-10 декабря постепенно понизится на 8-10 градусов.
В Ереване сегодня ожидаются осадки в виде мокрого снега и снега с дождем. Вечером прогнозируется снег, который будет идти до утра 7-го декабря, после чего осадки постепенно прекратятся. 8-го декабря вновь возможен слабый снег. 9-11 декабря в столице установится погода без осадков. 6-8 декабря ожидается усиление порывов ветра до 15-20 м/сек..