Պավել Մանուկյանի վերաբերյալ նոր գործը՝ դատարանում 12/05/2017   13:22  |  Քրեական խրոնիկոն
Դատարանի նկատմամբ անհարգալից վերաբերմունքի մեղադրանքով Պավել Մանուկյանի վերաբերյալ գործն ուղարկվել է դատարան: Այն, ըստ Դատալեքս տեղեկատվական համակարգի, մակագրվել է Երևանի Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների դատարանի դատավոր Սերգեյ Մարաբյանին:
Ըստ համառոտ մեղադրական եզրակացության, Պավել Մանուկյանը «Սասնա Ծռեր»-ի գործով դատական նիստի ժամանակ անհարգալից վերաբերմունք է ցույց տվել դատարանի նկատմամբ: Այն դրսևորվել է պաշտոնեական լիազորությունների իրականացման առնչությամբ դատավորին վիրավորելով:
Պավել Մանուկյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 343-րդ հոդվածի 3-րդ մասով՝ դատարանի հանդեպ անհարգալից վերաբերմունքը, որը դրսևորվել է պաշտոնեական լիազորությունների իրականացման առնչությամբ դատավորին վիրավորելով:

Новое дело в отношении члена группы “Сасна црер” Павла Манукяна дошло до суда 12/05/2017   13:41  |  Криминальная хроника
Новое уголовное дело в отношении фигуранта резонансного дела группы “Сасна црер” Павла Манукяна  направлено в суд.
Как сообщает судебная информационная система “Даталекс”, дело поступило в производство судьи суда общей юрисдикции административных районов Аван и Нор Норк Сергея Марабяна.
Согласно обвинению,  в ходе проходившего 26-го июля в здании суда административных районов Аван и Нор-Норк заседания суда по делу, находившемуся в производстве судьи Артуша Габриеляна, подсудимый Манукян, не подчинившись законным указаниям председательствующего судьи, продолжал говорить без разрешения последнего.
После того, как судья удалил его из зала суда на 10 часов, Павел Манукян вел себя по отношению к судье неуважительно.
Павлу Манукяну предъявлено обвинение по части 3 статьи 343(Неуважение к суду) Уголовного кодекса РА.
12:51 24/11/2017  |  Судебный репортажНовое уголовное дело возбуждено против члена группы “Сасна црер” Павла Манукяна