Հաստատվել են Երևանի արևմտյան շրջանցիկ ճանապարհի Բաբաջանյան-Աշտարակ ճանապարհահատվածի կառուցման աշխատանքների մրցույթի արդյունքները 12/04/2017   15:11  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի գլխավորությամբ կառավարությունում այսօր տեղի է ունեցել «Հյուսիս-հարավ ճանապարհային միջանցքի, Քաղաքային կայուն զարգացման ներդրումային և Հյուսիսային միջանցքի արդիականացման ծրագրերի» կառավարման խորհրդի հերթական նիստը: Այս մասին հայտնում է Կառավարության լրատվական ծառայությունը:
Քննարկվել են, մասնավորապես, Քաղաքային կայուն զարգացման ներդրումային ծրագրի Տրանշ 2-ի շրջանակում Երևանի արևմտյան շրջանցիկ ճանապարհի Բաբաջանյան-Աշտարակ ճանապարհահատվածի կառուցման շինարարական աշխատանքների ձեռքբերման մրցույթի գնահատման արդյունքները: «Երևանի կառուցապատման ներդրումային ԾԻԳ» ՀՈԱԿ տնօրենի տեղակալ-ծրագրի ղեկավար Նորա Մարտիրոսյանը զեկուցել է, որ Ասիական զարգացման բանկի ընթացակարգերին համապատասխան կազմակերպված մրցույթին մասնակցելու նպատակով սահմանված ժամկետում հայտ է ներկայացրել 5 կազմակերպություն: Գնահատող հանձնաժողովի ամփոփման նիստի արդյունքներով առաջարկվել է հաղթող ճանաչել իտալական Տիրենա Սքավի ընկերությանը՝ 32,943,648.15 ԱՄՆ դոլար գնային առաջարկով:
Խորհուրդը հաստատել է Բաբաջանյան-Աշտարակ ճանապարհահատվածի կառուցման շինարարական աշխատանքների մրցույթի գնահատման արդյունքները և հավանություն տվել Տիրենա Սքավի ընկերության հետ նշված գնային արժեքով պայմանագիր կնքելու առաջարկությանը:
Նախատեսվում է պայմանագիրը կնքել 2017 թ. դեկտեմբերին, աշխատանքները սկսել 2018 թ. գարնանը՝ հաշվի առնելով եղանակային պայմանները: Աշխատանքների կատարման ժամկետը սահմանված է 24 ամիս: Ճանապարհի ընդհանուր երկարությունը կազմում է մոտ 10 կմ, միջին լայնությունը՝ 24 մ: Կառուցապատման արդյունքում Բաբաջանյան-Աշտարակ ճանապարհահատվածն ունենալու է առնվազն 4 երթևեկելի գոտի, 3 ուղեանցեր, 3 թունելային անցումներ, LED տիպի լուսավորություն, միջազգային չափանիշներին համապատասխան արգելապատնեշներ ու գծանշումներ: Ճանապարհի տակ չեն լինելու որևէ տիպի ենթակառուցվածքներ:
16:46 01/11/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՏեղի է ունեցել Հյուսիս-հարավ ճանապարհային միջանցքի կառավարման խորհրդի նիստը
18:44 26/04/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԵրևան-Արտաշատ ճանապարհահատվածի երկկողմանի երթևեկությունը կվերականգնվի մայիսի 25-ին
19:36 15/01/2017  |  Դատական ռեպորտաժներՎճռաբեկ դատարան դիմելը մի քայլ է դեպի ՄԻԵԴ. Անուշ Հարությունյան
12:13 17/12/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՄենք պետք է խելացի համակարգ ստեղծենք, մեր տրանսպորտի փրկությունը դա է. Վարչապետ
16:51 24/11/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՏեղի է ունեցել Հյուսիս-հարավ ճանապարհային միջանցքի կառավարման խորհրդի նիստ
09:00 30/10/2015  |  ՄամուլՀյուսիս-Հարավ ճանապարհի կառուցապատող իսպանական ընկերության դեմ քրեական գործ է հարուցվե՞լ. «Հրապարակ»
18:05 05/06/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՏեղի է ունեցել Հյուսիս-հարավ ճանապարհային միջանցքի և Քաղաքային կայուն զարգացման ներդրումային ծրագրերի կառավարման խորհրդի նիստ
15:36 23/05/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՏեղի է ունեցել Հյուսիս-հարավ ճանապարհային միջանցքի և Քաղաքային կայուն զարգացման ներդրումային ծրագրերի կառավարման խորհրդի նիստ

В правительстве Армении состоялось заседание Совета управления программами дорожного коридора “Север-Юг” и устойчивого городского развития 12/04/2017   17:08  |  Лента новостей
Под председательством премьер-министра Армении Карена Карапетяна в правительстве сегодня состоялось очередное заседание Совета управления программы дорожного коридора «Север-Юг», инвестиционной программы Устойчивого городского развития и программы модернизации Северного коридора. Подробности переедает пресс-служба правительства.
В частности, были обсуждены результаты оценки конкурса на приобретение работ по строительству дорожного участка Бабаджанян-Аштарак Ереванской западной объездной дороги. Заместитель директора муниципальной некоммерческой организации «Офис по реализации инвестиционных программ застройки Еревана» - руководитель программы Нора Мартиросян доложила, что для участия в организованном в соответствии с процедурами Азиатского банка развития конкурсе в установленный срок представили заявки 5 организаций. По результатам итогового заседания оценочной комиссии предложено признать победителем итальянскую компанию Тирена Скави с ценовым предложением 32,943,648.15 долларов США.
Совет утвердил результаты оценки конкурса на проведение работ по строительству дорожного участка Бабаджанян-Аштарак и одобрил предложение о заключении договора указанной стоимостью с компанией Тирена Скави.
Договор планируется заключить в декабре 2017 года, с учетом погодных условий работы начнутся весной 2018 года. Установленный срок выполнения работ – 24 месяца. Общая длина дороги составляет около 10 км, средняя ширина – 24 метра. В результате осуществления строительства дорожный участок Бабаджанян-Аштарак будет иметь как минимум 4 полосы движения, 3 эстакады, 3 тоннельных перехода, LED-освещение, соответствующие международным критериям барьеры и разметку. Под дорогой не будет никаких инфраструктур.