70-ամյա տղամարդը մահացել է սրտամկանի ինֆարկտից, բայց օրեր առաջ նա բռնության է ենթարկվել որդու կողմից 12/04/2017 15:16 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Արարատի մարզային քննչական վարչությունում միջոցներ են ձեռնարկվում՝ պարզելու մարզի 70-ամյա բնակչի մահվան հանգամանքները:
Ինչպես տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից, 2017թ. դեկտեմբերի 02-ին՝ ժամը 11:00-ի սահմաններում, Արարատի մարզի տներից մեկի պատշգամբում հայտնաբերվել է տղամարդու դի՝ բռնության հետքերով: Պարզվել է, որ մահացածը հանդիսանում է տան տերը՝ Արարատի մարզի բնակիչ Պետիկ Աբրահամյանը՝ ծնված 1947թ.:
Անմիջապես դեպքի վայր է մեկնել քննչական-օպերատիվ խումբը: Կատարվել է դեպքի վայրի զննություն, նշանակվել դիակի դատաբժշկական փորձաքննություն:
Համաձայն դատափորձագետների տրամադրած նախնական տվյալների՝ տղամարդու մահը վրա է հասել սրտամկանի ինֆարկտի հետևանքով:
Միաժամանակ տվյալներ են ձեռք բերվել, որ տարեց տղամարդն օրեր առաջ բռնության է ենթարկվել որդու կողմից։ Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ միջոցառումներ՝ դեպքի բոլոր հանգամանքների բազմակողմանի և օբյեկտիվ հետազոտումն ապահովելու ուղղությամբ։

СК Армении выясняет обстоятельства смерти 70-летнего пенсионера в Араратской области 12/04/2017   15:40  |  Криминальная хроника
Следственным управлением Следственного комитета Армении по Араратской области Армении предпринимаются меры для установления обстоятельств смерти 70-летнего местного жителя.
Как сообщает пресс-служба СК, 2 декабря 2017 года, в районе 11:00 на балконе одного из домов в Араратской области был обнаружен труп мужчины со следами насилия. Выяснилось, что умерший - хозяин дома, житель Араратской области Петик Абрамян(1947 года рождения).
На место немедленно выехала оперативно-следственная группа. Произведен осмотр места происшествия, назначена судебно-медицинская экспертиза тела.
Согласно предоставленным экспертами предварительным данным, смерть мужчины наступила в результате инфаркта миокарда.
Одновременно добыты данные о том, что мужчина днями ранее подвергся физическому насилию со стороны сына. Предпринимаются необходимые меры, направленные на обеспечение  всестороннего и объективного  исследования всех обстоятельств инцидента.