Շփման գծում հարաբերական հանգիստ իրադրությունը մնացել է անփոփոխ 12/02/2017 13:38 | Ղարաբաղյան հակամարտություն
Նոյեմբերի 26-ից դեկտեմբերի 2-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հարաբերական հանգիստ օպերատիվ իրադրությունը մնացել է անփոփոխ: Այս մասին հայտնում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Նշված ժամանակահատվածում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 200 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 1800 կրակոց: Բացի հրաձգային զինատեսակներից, շփման գծի հյուսիս-արևելյան հատվածում ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 միլիմետրանոց ականանետ (1 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հիմնականում հավատարիմ են մնացել հրադադարի պահպանման ռեժիմին և շարունակել վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

Минобороны Арцаха представило данные об оперативной обстановке на передовой за минувшую неделю 12/02/2017   13:48  |  Карабахский конфликт
В период с 26-го ноября по 2-е декабря установившаяся на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск  относительно спокойная оперативная ситуация не претерпела существенных изменений. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Республики Арцах (НКР).
В указанный период ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня около 200 раз. Противник произвел в сторону армянских позиций более 1800 выстрелов. Помимо стрелкового оружия, на северо-восточном участке линии соприкосновения азербайджанские ВС применили также 60-миллиметровый миномет, выпустив один снаряд.:
"Подразделения Армии обороны Арцаха в основном оставались верны соблюдению режима перемирия, и продолжая уверенно нести боевое дежурство", - отмечается в сообщении.