ՀՔԾ-ն հաստատեց դատախազ եղբայրների կողմից ավագ քննիչին ծեծի ենթարկելու դեպքով քրեական գործ հարուցվելու տեղեկությունը 12/02/2017   13:04  |  Քրեական խրոնիկոն
Հատուկ քննչական ծառայությունը հաստատեց «Փաստինֆո»-ի տեղեկությունը՝ դատախազ եղբայրների կողմից Քննչական կոմիտեի ավագ քննիչին ծեծի ենթարկելու դեպքով քրեական գործ հարուցվելու վերաբերյալ տեղեկությունը:
Մեր հարցմանն ի պատասխան ՀՔԾ մամլո խոսնակ Մարինա Օհանջանյանն ասաց, որ քրեական գործ է հարուցվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 118-րդ հոդվածով:
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ նոյեմբերի 20-ին ավագ քննիչը դատախազ եղբայրների կողմից ծեծի է ենթարկվել Կենտրոն Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում:
26-ամյա ավագ քննիչ Սուրեն Նազարյանը ծեծի է ենթարկվել դատախազներ 32-ամյա Նարեկ և Հայկ Խաչատրյանների կողմից: Դատախազները երկվորյակ եղբայրներ են:

В ССС Армении подтвердили информацию о возбуждении уголовного дела по факту избиения братьями-прокурорами старшего следователя СК 12/02/2017   13:25  |  Криминальная хроника
Специальная следственная служба Армении подтвердила информацию “ФактИнфо” о возбуждении уголовного дела по факту избиения братьями-прокурорами старшего следователя Следственного комитета РА.Уголовное дело заведено по факту избиения братьями-прокурорами старшего следователя СК АрменииВ ответ на запрос агентства пресс-секретарь ССС Армении Марина Оганджанян заявила, что уголовное дело заведено по статье 118(побои) УК РА.
Ранее ИА “Фактинфо” сообщило, что 26-летний старший следователь Сурен Назарян был избит братьями-прокурорами – 32-летними близнецами Нареком и Айком Хачатрянами.
Инцидент произошел 20-го ноября в следственном отделе по административным районам Кентрон и Норк-Мараш.