Իրանում 50-ից ավելի մարդ Է տուժել երկրաշարժի հետեւանքով 12/01/2017 14:27 | Արտակարգ պատահարներ
Առնվազն 51 մարդ Է տուժել Իրանի հարավ-արեւելքումտեղի ունեցած երկրաշարժի հետեւանքով: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է Mehr գործակալությունը՝ հղում անելով բժիշկներին:
Ավելի վաղ Եվրոպական միջերկրածովյան սեյսմոլոգիական կենտրոնը հայտնել Է, որ դեկտեմբերի 1-ի առավոտյան 5,9 մագնիտուդով երկրաշարժ Է տեղի ունեցել Քերմանի նահանգում:
Ցնցումները գրանցվել են նահանգի համանուն վարչական կենտրոնից 65 կիլոմետր հյուսիս-արեւելք ընկած շրջանում: Գործակալության տվյալներով՝ երկրաշարժից հետո գրանցվել են 40-ից ավելի ցնցումներ:
Նոյեմբերի կեսին Իրանի արեւմուտքի Քերմանշահի նահանգում տեղի ունեցած 7,2 մագնիտուդով ավերիչ երկրաշարժից ավելի քան 500 մարդ Է զոհվել, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Более 50 человек пострадали в результате землетрясения в Иране 12/01/2017   14:50  |  Чрезвычайное просшествие
По меньшей мере 51 человек пострадал в результате землетрясения на юго-востоке Ирана, передает агентство Mehr со ссылкой на медиков.
Ранее Европейский средиземноморский сейсмологический центр (EMSC) сообщил, что в провинции Керман в пятницу утром произошло землетрясение магнитудой 5,9. Толчки были зафиксированы в 65 километрах к северо-востоку от одноименного административного центра провинции, передает РИА Новости.
По данным агентства, после землетрясения были зафиксированы более 40 афтершоков.
В середине ноября в провинции Керманшах на западе Ирана произошло разрушительное землетрясение магнитудой 7,2, в результате которого погибли более 500 человек. Подземные толчки ощущались и в других странах региона, в том числе в Кувейте, ОАЭ и Израиле.