Այսօր Արցախի ոստիկանության ծառայողի օրն է 11/30/2017   11:22  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության իշխանությունների եւ անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ ձեզ մասնագիտական տոնի՝ Ոստիկանության ծառայողի օրվա առթիվ:
Մենք բարձր ենք գնահատում ձեր կարեւոր ու պատասխանատու ծառայությունը, որի իրականացումից է մեծապես կախված մեր երկրում հասարակական անվտանգության, հասարակության յուրաքանչյուր անդամի պաշտպանվածության բարձր մակարդակի ապահովումը:
Համակարգի գործունեության հիմնական ուղղությունները եղել եւ մնում են քաղաքացու իրավունքների, ազատությունների ու օրինական շահերի պաշտպանությունը, հասարակության եւ պետության շահերի պահպանունը, հանցագործությունների կանխարգելումը, հասարակական կարգի ապահովումը, բացասական երեւույթների դեմ պայքարը, իրավախախտումների նախականխումը:
Այս գործառույթներն արդյունավետորեն իրականացնելու համար անհրաժեշտ է, որ ոստիկանությունը համալրված լինի արհեստավարժ ու լավ պատրաստված կադրերով, իրենց գործին ու հայրենիքին նվիրված, համապատասխան մարդկային ու բարոյական որակներով օժտված մասնագետներով՝ մարդիկ, ովքեր կանեն հնարավորը բարձր պահելու ոստիկանի պատիվը:
Պետությունն այսուհետ եւս կշարունակի ուշադրության կենտրոնում պահել ժամանակակից նյութատեխնիկական միջոցներով կառույցի շարունակական հագեցմանը, ձեր աշխատանքային եւ սոցիալական պայմանների բարելավմանն ուղղված միջոցառումների իրականացման գործընթացը:
Մեկ անգամ եւս շնորհավորում եմ բոլորիդ եւ մաղթում խաղաղություն, քաջառողջություն, մեծագույն հաջողություններ ձեզ եւ ձեր ընտանիքներին»:

Президент Арцаха поздравил сотрудников Полиции с их профессиональным праздником 11/30/2017   11:34  |  Лента новостей
Президент Республики Арцах(Нагорно-Карабахской Республики) Бако Саакян 30 ноября направил поздравительное послание по случаю Дня служащего Полиции.В послании, текст которого приводит пресс-служба президента Арцаха, говорится:
"Уважаемые сотрудники и ветераны Полиции!
От имени властей Республики Арцах и от себя лично сердечно поздравляю вас с профессиональным праздником - Днём служащего Полиции!
Мы высоко ценим вашу важную и ответственную службу, от осуществления которой во многом зависят обеспечение высокого уровня общественной безопасности в нашей стране, защищённость каждого члена общества.
Основными направлениями деятельности системы были и остаются: защита прав, свобод и законных интересов граждан, охрана интересов общества и государства, предупреждение преступности, обеспечение общественного порядка, борьба с негативными явлениями, профилактика правонарушений.
Для эффективного выполнения этих функций необходимо, чтобы полиция была укомплектована квалифицированными и хорошо подготовленными кадрами, преданными своему делу и родине специалистами, наделёнными соответствующими человеческими и моральными качествами, людьми, которые будут высоко держать честь полицейского.
Государство и впредь продолжит уделять внимание оснащению структуры современными материально-техническими средствами, процессу реализации мер, направленных на улучшение ваших рабочих и социальных условий.