1,5 մլրդ դրամ է ուղղվում զոհված և հաշմանդամ զինծառայողների ընտանիքների բնակարանային խնդրի լուծմանը 11/30/2017 12:14 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ կառավարությունը զոհված և առաջին, երկրորդ և երրորդ կարգի հաշմանդամ զինծառայողների ընտանիքների բնակարանային պայմանների ապահովման նպատակով կհատկացնի 1,5 մլրդ դրամ:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, այդ մասին որոշման նախագիծը հաստատվեց գործադիրի նոյեմբերի 30-ի նիստում: Մասնավորապես, ՀՀ պետական բյուջեով նախատեսված 1.5 մլրդ դրամ հատկացումների շրջանակում նախատեսում է Երևան քաղաքում իրականացնել 974 մլն 724 հազ. դրամ արժեքով 76 բնակարանների ձեռքբերում և 525 մլն 276 հազ. դրամ արժեքով 147 ընտանիքների անհատույց պետական ֆինանսական աջակցության գծով ՀՀ մարզերում բնակարանների գնման վկայագրերի տրամադրում:
ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Արտակ Զաքարյանը նշեց, որ ՀՀ կառավարության կողմից հաստատված ծրագրով հաշվառման մեջ գտնվող զոհված (մահացած) և առաջին, երկրորդ և երրորդ կարգի հաշմանդամ զինծառայողների բնակարանի կարիքավոր 2000 ընտանիքներից 2017թ-ին անհատույց պետական ֆինանսական աջակցություն և բնակարան կտրամադրվի 223 ընտանիքների կամ կարիքավորների 11,2 տոկոսին:

Правительство Армении выделит 1.5 млрд. драмов на решение жилищной проблемы семей погибших и имеющих инвалидность военнослужащих 11/30/2017   12:42  |  Лента новостей
Правительство Армении выделит 1.5 млрд. драмов на жилищное обеспечение семей погибших и имеющих инвалидность военнослужащих.
Как передает “Арменпресс”, соответствующий проект решения был утвержден на заседании правительства Армении в четверг.
В частности, в рамках предусмотренных госбюджетом Армении 1.5 млрд. драмов планируется в Ереване приобрести 76 квартир общей стоимостью 974 млн. 724 тыс.  драмов и  предоставить 147  семмьям свидетельства на покупки жилья общей стоимостью 525 млн. 276 тыс. драмов в областях по линии безвозмездной финансовой господдержки.
Заместитель министра обороны Армении Артак Закарян отметил, что из 2 тыс. нуждающихся в квартирах семей погибших военнослужащих и военнослужащих, имеющих первую, вторую и третью группы инвалидности, состоящих на учете в рамках утвержденной правительством программы,  в 2017 году безвозмездная финансовая госпомощь и квартиры будут предоставлены 223 семьям или 11.2% нуждающимся.