Պաշտոնական այցով Հայաստան կժամանի Վրաստանի վարչապետ Գիորգի Կվիրիկաշվիլին 11/30/2017 16:37 | ԼՐԱՀՈՍ
Դեկտեմբերի 1-ին Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Կարեն Կարապետյանի հրավերով պաշտոնական այցով Հայաստան է ժամանելու Վրաստանի վարչապետ Գիորգի Կվիրիկաշվիլիին: Այս մասին հայտնում է կառավարության լրատվական ծառայությունը:
Այցի շրջանակներում նախատեսված են նրա հանդիպումները ՀՀ բարձրագույն ղեկավարության՝ ՀՀ նախագահի, ԱԺ նախագահի և վարչապետի հետ:
Կառավարությունում Հայաստանի և Վրաստանի վարչապետների բանակցություննրի ավարտին նախատեսված են Կարեն Կարապետյանի ու Գիորգի Կվիրիկաշվիլիի հայտարարությունները ԶԼՄ ներկայացուցիչների համար:
Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրում Վրաստանի վարչապետը հարգանքի տուրք կմատուցի Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին: Գիորգի Կվիրիկաշվիլիին կայցելի նաեւ «Թումո» ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոն:

В Армению с официальным визитом прибудет премьер-министр Грузии 11/30/2017   16:45  |  Лента новостей
По приглашению премьер-министра Республики Армения Карена Карапетяна 1 декабря с официальным визитом в Армению прибудет премьер-министр Грузии Гиорги Квирикашвили.
Как сообщает пресс-служба армянского правительтва, в рамках визита запланированы его встречи с высшим руководством Армении: президентом Сержем Саргсяном, председателем Национального собрания Арой Баблояном и премьер-министром Кареном Карапетяном.
После завершения переговоров премьер-министров Армении и Грузии в правительстве РА Карен Карапетян и Гиорги Квирикашвили выступят с заявлениями для представителей СМИ.
В мемориальном комплексе Цицернакаберд премьер-министр Грузии воздаст дань уважения памяти жертв Геноцида армян. Георгий Квирикашвили также посетит центр креативных технологий «Тумо».