Ոստիկաններին դանակահարած անձը ձերբակալվել է 11/27/2017   10:19  |  Քրեական խրոնիկոն
«Փաստինֆո»-ի այս տեղեկությունը հաստատեցին Քննչական կոմիտեից՝ հավելելով, որ կասկածյալը ձերբակալվել է:
Ավելի վաղ Քննչական կոմիտեին տեղեկացրել էր, որ ԵՔՔՎ Շենգավիթ վարչական շրջանի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ` 4 անձի կտրող-ծակող առարկայով մարմնական վնասվածքներ պատճառելու դեպքի առթիվ:
Ըստ ՔԿ պաշտոնական հաղորդագրության՝ «2017 թվականի նոյեմբերի 26-ին՝ ժամը 02:30-ին «Աստղիկ» ԲԿ-ից հաղորդում է ստացվել, որ կտրած-ծակած վնասվածքներով բուժօգնության է տեղափոխվել 4 անձ` 1993 թ. ծնված Ն.Պետրոսյանը` կրծքավանդակի կտրած-ծակած վերքով, 1993 թ. ծնված Հ.Սարգսյանը` կրծքավանդակի ձախ կեսի կտրած-ծակած վերքով, 1992 թ. ծնված Հ.Մարտիրոսյանը` ձախ գոտկային շրջանի կտրած-ծակած վերքով, 1993 թ. ծնված Ա.Ավագյանը` կրծքավանդակի կտրած-ծակած վերքով:
Տուժած անձանց թվում կան ՀՀ կառավարությանն առընթեր ոստիկանության աշխատակիցներ:
Դեպքի առթիվ 26.11.2017թ. ՀՀ ՔԿ ԵՔՔՎ Շենգավիթ վարչական շրջանի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 112-րդ հոդվածի 1-ին մասով և 113-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետով: Ձեռնարկված միջոցառումների արդյունքում պարզվել է դեպքի վայրը, որտեղ նշված անձանց պատճառվել են մարմնական վնասվածքները, փաստական տվյալներ ձեռք բերվել ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձանց ինքնության վերաբերյալ:
Կատարվել է դեպքի վայրի զննություն, որո ոընթացքում հայտնաբերվել են արնանման հեղուկի նմանվող բազմաթիվ հետքեր:
Քրեական գործի նախաքննության ընթացքում Հ.Մարտիրոսյանը, Ա.Ավագյանը, Ն.Պետրոսյանը և Հ.Սարգսյանը ճանաչվել են տուժողներ:

Задержан подозреваемый в нанесении ножевых ранений полицейским во время потасовки в Ереване 11/27/2017   11:15  |  Криминальная хроника
Ранивший ножом полицейских в ходе потасовки в ереванском районе Шенгавит сдался правоохранителям.
Эту информацию “ФактИнфо” подтвердили в Следственном комитете Армении. В ведомстве также проинформировали, что подозреваемый задержан.
Как сообщила ранее пресс-служба Следственного комитета, в следственном отделе по административному району Шенгавит, возбуждено уголовное дело по факту нанесения четырем лицам колото-резаных ранений.
В ночь на 26-е ноября, в 02:30, из медцентра “Астхик” поступило сообщение о том, что к ним с колото-резаными ранениями доставлены четыре человека: Н.Петросян(1993 года рождения) с колото-резаным ранением грудной клетки, Г.Саркисян( 1993 года рождения) с колото-резаным ранением левой половины грудной клетки, А.Мартиросян(1992 года рождения) с колото-резаной раной в поясничной области и  А.Авакян(1993 года рождения) с колото-резаным ранением грудной клетки. В числе пострадавших - сотрудники Полиции Армении.
По данному факту возбуждено уголовное дело по части  1 статьи 112(умышленное причинение тяжкого вреда здоровью) и пункту 1 части  2 статьи 113 (Умышленное причинение вреда средней тяжести здоровью в отношении двух или более лиц) Уголовного кодекса Армении. В результате предпринятых мероприятий установлено место происшествие, где указанным лицам были нанесены ранения, добыты фактические данные относительно личностей предполагаемых преступников.
Произведен осмотр места происшествия, в ходе которого обнаружены многочисленные следы жидкости, похожей на кровь. Все четверо признаны потерпевшими.