Բեկորային վնասվածքով քաղաքացի է տեղափոխվել հիվանդանոց 11/27/2017   17:23  |  Արտակարգ պատահարներ
Նոյեմբերի 27-ին՝ ժամը 14:58-ին, ԱԻՆ-ում ահազանգ է ստացվել, որ Երևան քաղաքի Այվազովսկի փողոցի տներից մեկի բակում հայտնաբերվել է արկ. անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
Միաժամանակ Էրեբունու ոստիկանության բաժնից տեղեկություն է ստացվել, որ նույն հասցեից բեկորային վնասվածքով քաղաքացի է տեղափոխվել Էրեբունի ԲԿ, որի առողջական վիճակը գնահատվել է ծանր:
Դեպքի վայր է մեկնել քաղպաշտպանության վարչության քաղաքացիական պաշտպանության ուժերի հավաքական կենտրոնի ինժեներասակրավորական և արտակարգ իրավիճակների արձագանքման խմբերը:
Պարզվել է, որ հայտնաբերվել են հակատանկային արկի բեկորներ (4-5 հատ):
Ժամը 16:30-ին ինժեներասակրավորական խումբը  հակատանկային արկի բեկորները հանձնել է ոստիկանության աշխատակիցներին:

Гражданин госпитализирован с осколочным ранением в ереванскую больницу 11/27/2017 17:42 | Чрезвычайное просшествие
Во дворе одного из домов в Ереване обнаружены осколки противотанковой мины. Об этом сообщает пресс-служба министерства по чрезвычайным ситуациям Армении.
27-го ноября, в 14:58 в МЧС Армении поступил сигнал о том, что во дворе дома на улице Айвазовского в Ереване обнаружена мина, требуется помощь спасателей.
В то же время в отдел Полиции Эребуни поступила информация о том, что со двора расположенного по тому же адресу дома в ереванский медцентр “Эребуни” с осколочным ранением доставлен гражданин. Его состояние оценивается как тяжелое.