Հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը հիմնականում խախտել է հրաձգային զինատեսակներից 11/25/2017   14:27  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Նոյեմբերի 19-ից 25-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հարաբերական հանգիստ օպերատիվ իրադրությունը էական փոփոխությունների չի ենթարկվել: Այս մասին հայտնում է ԱՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
Նշված ժամանակահատվածում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը հիմնականում խախտել է հրաձգային զինատեսակներից՝ շփման գծի հյուսիսային հատվածում կիրառելով նաև 60 միլիմետրանոց ականանետ (1 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններից և շարունակել անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկել՝ մարտական դիրքերի պահպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար:
13:18 18/11/2017  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունՇփման գծում հաստատված հարաբերական հանգիստ իրադրությունը շաբաթվա ընթացքում պահպանվել է

В Минобороны Арцаха рассказали об оперативной обстановке на передовой за прошедшую неделю 11/25/2017   14:45  |  Карабахский конфликт
В период с 19-го по 25-е ноября установившаяся на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск  относительно спокойная оперативная ситуация не претерпела существенных изменений. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Республики Арцах (НКР).
В указанный период ВС Азербайджана нарушали режим прекращения огня в основном из стрелкового оружии. На северном участке линии соприкосновения противник применил 60-миллиметровый миномет, выпустив один снаряд.
"Подразделения Армии обороны Арцаха воздерживались от ответных  действий и продолжали предпринимать необходимые шаги для организации надежной обороны боевых позиций", - отмечается в сообщении.