Հայաստանը գտնվում է հզոր ցիկլոնի ազդեցության գոտում 11/22/2017   09:45  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ նոյեմբերի 22-ին ժամը 08:00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում բոլոր ավտոճանապարհներն անցանելի են:
Նոյեմբերի 22-ին վաղ առավոտից Հայաստանը գտնվելու է հզոր ցիկլոնի ազդեցության գոտում։ Հանրապետության ողջ տարածքում սպասվում են տեղումներ. Շիրակում, Գեղարքունիքում, Արագածոտնի, Կոտայքի, Լոռու, Տավուշի, Վայոց Ձորի և Սյունիքի լեռնային բոլոր բնակավայերում` ձյան տեսքով։ Նշված հատվածներում սպասվում է նաև բուք, ցածր հորիզոնական տեսանելիություն, ճանապարհներին` մերկասառույց։
Ժամը 07:00-ի դրությամբ Արագածի, Ապարանի, Սևանի, Հրազդանի, Վանաձորի, Տաշիրի, Սպիտակի, Ստեփանավանի, Աշոցքի և Ամասիայի տարածաշրջաններում ձյուն է տեղում:

Армения оказалась во власти мощного циклона 11/22/2017   10:05  |  Информационная платформа
Все автомагистрали в Армении отрыты для проезда транспорта, сообщает МЧС республики, приводя данные на 08:00 22 ноября.
С раннего утра 22-го ноября Армения оказалась в зоне воздействия мощного циклона. На всей территории республики ожидаются осадки,  во всех горных населенных пунктах Ширакской, Гегаркуникской, Арагацотнской, Котайкской, Лорийской, Тавушской, Вайоцдзорской и Сюникской областей – в виде снега. В указанных местах прогнозируются также метель, низкая горизонтальная видимость, на дорогах – гололедица.Ряд подразделений Минтранса Армении переходят на экстренный режим работы из-за надвигающейся непогодыПо положению на 07:00 в Арагацском, Апаранском, Севанском, Разданском, Ванадзорском, Таширском, Спитакском, Степанаванском, Ашоцском и Амасийском районах идет снег.