Երեք զինծառայող մահացել է՝ ականապայթյունային մահացու վիրավորումներ ստանալու արդյունքում 11/22/2017   09:56  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նոյեմբերի 21-ին՝ ժամը 18:35-ի սահմաններում, ՊԲ հյուսիսարևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում ականապայթյունային մահացու վիրավորումներ են ստացել ՊԲ զինծառայողներ Գեղամ Կորյունի Զաքարյանը (ծնվ. 1995թ.), Սարգիս Գուրգենի Աբրահամյանը (ծնվ. 1998թ.) և Սարգիս Մհերի Մելիքյանը (ծնվ. 1997թ.): Զինծառայող, 1998թ. ծնված Նարեկ Հայկի Հովեյանը ստացել է ականապայթյունային վիրավորում: Նրա վիճակը գնահատվում է ծանր: Այս  մասին հայտնում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և իր զորակցությունը հայտնում մահացած զինծառայողների ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:

Трое военнослужащих погибли и еще один ранен в Арцахе в результате взрыва мины 11/22/2017   10:13  |  Чрезвычайное просшествие
Трое военнослужащих погибли в Арцахе в результате взрыва мины, еще один получил тяжелое ранение. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны Республики Арцах(Нагорно-Карабахской Республике).
“Накануне, 21 ноября, около 18:35 на оборонительном участке одной из воинских частей Армии обороны Республики Арцах, дислоцированных на северо-восточном направлении линии соприкосновения, в результате взрыва мины смертельные ранения получили военнослужащие Гегам Корюнович Закарян (1995 г.р.), Саркис Гургенович Абрамян (1998 г.р.) и Саркис Мгерович Меликян (1997 г.р.). Военнослужащий Нарек Айкович Овеян (1998 г.р.) получил минно-взрывное ранение. Его состояние оценивается как тяжелое”, - говорится в сообщении.
“Министерство обороны Арцаха разделяет боль тяжелой утраты и выражает свою поддержку членам семей, родным и сослуживцам погибших военнослужащих”, – отмечается в сообщении.