Նախագահը ներկա է գտնվել «Հայաստան-Ռուսաստան. բարեկամություն՝ կոփված դարերով» պատմավավերագրական ցուցահանդեսի բացմանը 11/21/2017   13:27  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր Հայաստանի ազգային պատկերասրահում ներկա է գտնվել Հայաստանի Հանրապետության և Ռուսաստանի Դաշնության միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 25-ամյակին նվիրված՝ «Հայաստան-Ռուսաստան. բարեկամություն՝ կոփված դարերով» պատմավավերագրական ցուցահանդեսի բացմանը: Այս մասին հայտնում է ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունը:
Ցուցահանդեսը բացել են ՀՀ և ՌԴ արտաքին գործերի նախարարներ Էդվարդ Նալբանդյանը և Սերգեյ Լավրովը: Երկու երկրների արտաքին գործերի նախարարների, այլ պաշտոնատար անձանց և հյուրերի ուղեկցությամբ Հանրապետության Նախագահը դիտել է տարբեր ոլորտներում հայ-ռուսական համագործակցությունը ներկայացնող արխիվային փաստաթղթերն ու լուսանկարները:
Այնուհետև Նախագահ Սարգսյանի ներկայությամբ տեղի է ունեցել «Հայաստանի Հանրապետության և Ռուսաստանի Դաշնության միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 25-ամյակը» թեմային նվիրված նամականիշներով գեղաթերթիկի մարման արարողությունը, որն իրականացրել են ՀՀ և ՌԴ արտգործնախարարները ու ՀՀ կապի, տրանսպորտի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարը:

Президент Серж Саргсян и Сергей Лавров присутствовали на открытии выставки "Армения - Россия: дружба закалённая веками" 11/21/2017   13:46  |  Лента новостей
Президент РА Серж Саргсян сегодня в Национальной картинной галерее Армении присутствовал на церемонии открытия историко-документальной выставки, посвященной 25-летию установления дипломатических отношений между Республикой Армения и Российской Федерацией "Армения - Россия: дружба закалённая веками".
Как сообщает пресс-служба главы армянского государства, выставку открыли министры иностранных дел РА и РФ Эдвард Налбандян и Сергей Лавров.
В сопровождении министров иностранных дел, других официальных лиц и гостей Президент Республики осмотрел архивные документы и фотографии, представляющие армяно-российское сотрудничество в различных сферах.
Затем в присутствии президента Саргсяна состоялась церемония гашения почтового блока с двумя марками, посвященных теме "25-летие установления дипломатических отношений между Республикой Армения и Российской Федерацией", которую осуществили министры иностранных дел Армении и России и министр связи, транспорта и информационных технологий Армении.
Президенты РА и РФ направили приветствия в связи с открытием выставки.
15:57 16/11/2017  |  Лента новостейСпикер парламента Армении отправится в Москву
10:52 16/11/2017  |  Лента новостейСерж Саргсян: взаимная теплота и искренность народов Армении и России остались неизменными